Dom

5 sposobów na płatności telefonem, o których mogłeś nie wiedzieć

Redakcja dziennikpolski.com.pl
kwi 25 2018

płatność telefonem

Dzięki smartfonom możemy wykonywać dzisiaj rożnego rodzaju transakcje – nie tylko przelewy z banku, ale również szereg innych płatności mobilnych. Jeśli także często korzystasz ze swojego smartfona i doceniasz wygodę, sprawdź z nami 5 sposobów na płatności mobilne, o których mogłeś nie wiedzieć!

Bilety komunikacji miejskiej przez smartfona

Coraz więcej polskich miast wprowadza możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej z wykorzystaniem smartfonów – zaliczają się do nich między innymi Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów czy Częstochowa.

Zakupienie biletu przez smartfona to duża oszczędność czasu i nerwów – nie musimy stać w kolejce do kiosku albo biletomatu, nie musimy też mieć przy sobie drobnych, a także nie ma problemu z zakupem biletu w nocy, w weekendy czy w święta.

Parkomat w telefonie

Za parkowanie możemy płacić gotówką u parkingowego albo w parkomatach, ale wiele miast wprowadza też możliwość dokonania zakupu biletów parkingowych z użyciem urządzeń mobilnych.

Podobnie jak w przypadku zakupu biletów komunikacji miejskiej, płatność telefonem pozwala na wykupienie biletu szybko i wygodnie.

Płatność domowych rachunków – skan kodu kreskowego

Rachunki możemy płacić przez konto bankowe, ale możemy też zrobić to wygodniej. Wystarczy aplikacja do płatności mobilnych pozwalająca na zeskanowanie kodu kreskowego z rachunku – wtedy formularz płatności uzupełni się automatycznie, a my musimy tylko potwierdzić zapłatę.

Bilety na wydarzenia sportowe przez smartfona

Lubisz piłkę nożną albo żużel? Bilety na różne imprezy sportowe także można kupić przez smartfona – nie trzeba wtedy stać w kolejce do kasy lub jechać do innego miasta, aby dokonać transakcji.

Bilet zapisywany jest wtedy na koncie użytkownika i pokazujemy go przed wejściem na imprezę kontrolerowi.

Szybkie przelewy między użytkownikami

Przelew wykonamy nie tylko z konta bankowego – możemy też wybrać płatność telefonem na telefon, czyli zrobić przelew na numer telefonu odbiorcy bez potrzeby wpisywania jego numeru konta bankowego.

Przelewy tego rodzaju są błyskawiczne i są realizowane natychmiast po zleceniu – o dowolnej porze dnia i nocy, także wtedy, gdy są międzybankowe.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *