Dom

Folie wykorzystywane w budownictwie

Redakcja dziennikpolski.com.pl
wrz 20 2017

Na każdej budowie należy zastosować odpowiednie materiały budowlane. Można zaliczyć do nich coraz bardziej popularne folie budowlane. W zależności od rodzaju i rozmiaru mogą pełnić różne funkcje na budowie. 

W każdym sklepie z materiałami budowlanymi można znaleźć folie budowlane. Warto jednak znać kilka rodzajów takich folii, aby wiedzieć, jak je najlepiej wykorzystać na placu budowy. Folie najczęściej mają pełnić funkcję zabezpieczenia, izolacji, pokrycia, czy też ochrony przed wodą. Jak wiadomo, nie wszystkie folie charakteryzują się taką samą strukturą i rodzajem zastosowania. 

Jedną z najbardziej podstawowych folii, która znajduje swoje zastosowanie już na samym początku budowy, jest folia na fundamenty. To one sprawiają, że do powierzchni gruntu nie dostaje się wilgoć, a fundament nie ulega procesom niszczenia. Ten rodzaj folii charakteryzują dwa różne typy. Pierwszym z nich jest folia płaska wykonana na bazie polichlorku, winylu i polietylenu. To doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią i wodą. Do drugiego rodzaju folii można zaliczyć folie budowlane. To inaczej membrany wytłaczane. Nie jest to samodzielna ochrona przed wilgocią, ale stanowią dodatkową ochronę pionowych ścian piwnicznych lub też fundamentowych. 

Więcej o foliach budowlanych dowiesz się w serwisie: 

Jednym z najczęściej wybieranych folii, są folie dachowe. To jedno z najlepszych zabezpieczeń budynku przed wilgocią i wiatrem. Ich niesamowita struktura sprawia, że wilgoć odprowadzana jest tylko i wyłącznie na zewnątrz budynku, dzięki czemu nie ma możliwości, aby w budynku powstał grzyb, czy pleśń. Dzięki zastosowaniu takiej folii, do budynku nie dostaje się chłodne powietrze i wilgoć. Tego rodzaju folie mogą być stosowane tylko i wyłącznie na ocieplanych dachach. 

Często wykorzystywane na budowie są też folie budowlane na ścianach zewnętrznych. To one zapewniają budynkowi ochronę przed działaniem niszczycielskich warunków atmosferycznych. Do zalet tego rodzaju folii można zaliczyć doskonałą ochronę przed wiatrem, deszczem i wilgocią. Tego rodzaju folie używane są najczęściej w przypadku domów o konstrukcji stalowej, czy też drewnianej. Do zalet należy też fakt, że ten rodzaj folii odprowadza parę wodną z wnętrza domu na zewnątrz. 

Wyróżnić można również wiele folii, które wykorzystywane są jako izolacja wylewek w budynku. Ten rodzaj folii służy najczęściej jako ochrona budynku przed wilgocią i możliwością utraty ciepła. 

Jak widać, folie budowlane mają różne zastosowanie i strukturę. Kiedy zdecydujemy się na wybrany rodzaj folii, sprawdźmy, czy ma ona odpowiedni atest. To da nam pewność, że folia najlepiej spełni swoje zadanie. Podczas wybierania folii warto też zapytać o opinię fachowca, który doradzi odpowiedni rodzaj folii do naszych potrzeb i oczekiwań. Każda folia bez wyjątku powinna być użytkowana zgodnie ze swoim przeznaczeniem. W przypadku, gdy dobrany zostanie zły rodzaj folii, nie spełni ona swojego zadania tak, jak powinna. Zakup wydaje się niezwykle prosty, jednak jest niejednokrotnie trudny. Folia może sprawić w domu cuda. Wilgoć jest największym wrogiem każdego budynku, jednak wiele ludzi zapomina o tym fakcie. To nieodpowiedzialne.

 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *