Dom

Jak spędzić wspólnie czas z dzieckiem?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
cze 25 2018

jazda na rowerze

Lato i wakacje to szczególnie dobry okres na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Świetne możliwości, jakie dają lasy, jeziora, ścieżki rowerowe czy boiska pozwalają na atrakcyjne gry i zabawy oraz umilenie czasu dzieciom. W tym poradniku przedstawiamy najpopularniejsze i ciekawe sposoby na spędzanie czasu z dzieckiem oraz przypominamy, na co warto zwrócić uwagę, aby zabawa była bezpieczna i beztroska.

Jazda na rowerze
Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych sposobów na wspólne spędzanie czasu z dziećmi jest jazda na rowerze. Dostarcza ona sporo radości najmłodszym, a aktywność fizyczna jest bardzo cenna dla całej rodziny. Pierwszym elementem, o który musimy pamiętać — jest przegląd sprzętu. Koniec wycieczki spowodowany awarią nie jest wymarzonym finałem wypadu. Jeśli sprawdzimy nasze rowery, w kolejnym kroku trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Kaski to obowiązkowy element, który w trakcie upadku lub zderzenia uchronią głowy rowerzystów. Dzieci zachęcić można kolorowymi grafikami bajkowych bohaterów, które zmieniają nudny kask w modne akcesoria. Dobrym pomysłem szczególnie dla najmłodszych są również ochraniacze na kolana i łokcie, aby otarcia nie zepsuły całego wypadu.

Na rowerach możemy pojechać do lasu lub nad rzekę. Ciekawym pomysłem jest też rowerowe zwiedzanie lokalnych atrakcji takich jak muzea, zabytki, parki rozrywki czy place zabaw, które szczególnie do gustu przypadną dzieciom. Na taki wypad warto też zabrać w miarę możliwości przekąski i napoje, które w trakcie przerwy umilą całą wycieczkę.
https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/rower-dla-dziecka-jaki-wybrac-ktory-bedzie-najlepszy/5792/


Gra w piłkę
Kolejnym doskonałym sposobem na wspólną rozrywkę jest gra w piłkę. To najbardziej lubiane zajęcia wśród chłopców, ale wspólny mecz z rodzicami na pewno zaangażuje też dziewczyny. Pierwszymi elementami, o które należy zadbać — są piłka, sportowe buty lub korki i ochraniacze w zależności od zaangażowania oraz strój. Wybieranie tych elementów może sprawić równie wiele radości co sama rozgrywka. Zakup koszulki sportowej ulubionej drużyny będzie również dobrą inwestycją w przyszłe wypadki i wyciąganie dziecka na dwór sprzed komputera. Przy okazji organizacji meczu piłkarskiego powinniśmy zabrać ze sobą dużo wody, gdyż będzie bardzo pożądana szczególnie w przerwie spotkania. Istnieje wiele miejsc, w których można grać w piłkę. Są to orliki, boiska czy hale.
https://www.sklep-presto.pl/lato/pilka-nozna/pilki-do-pilki-noznej-1644/


Basen
Dobrym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie całą rodziną – szczególnie w okresie letnim jest wypad na basen. Liczne atrakcje dla dzieci i możliwość relaksu dla rodziców jeszcze bardziej zachęcają do tej formy aktywności. Korzyścią tego rozwiązania jest duża dostępność pływalni i korzystne ceny. W takim miejscu zazwyczaj znajdują się różne akweny np. płytsze dla dzieci lub głębsze do normalnego pływania. Oprócz nich bardzo często można skorzystać z jacuzzi czy basenów z hydromasażem. Nad bezpieczeństwem zabaw czuwają ratownicy, a obsługa jest bardzo pomocna. Na basenie możemy grać w piłkę wodną lub urządzić mały turniej pływacki z nagrodami. Połączenie ochłody z dobrą zabawą jest bardzo kusząca.

Pikniki
Bardzo atrakcyjnym pomysłem na wspólny wypad może być piknik. Dzieci na świeżym powietrzu będą mogły pograć w piłkę lub ganianego a rodzice poczytać książkę. Na taki wypad możemy wybrać się nad rzekę do lasu lub do parku. Bardzo pomocna w organizacji tego przedsięwzięcia będzie lodówka przenośna. Wystarczy umieścić tam jedzenie i napoje wraz z wkładami chłodzącymi a żywność pozostanie schłodzona nawet przez kilka godzin.

Menu obowiązujące na takich imprezach jest dowolne, ale szczególnie dobrze wypadną lekkie przekąski. Można do nich zaliczyć sałatki, tortilla z grillowanym kurczakiem czy małe kanapeczki. Na deser można podać ciastka, babeczki lub desery w słoiczkach na bazie jogurtów. Jako napoje obok zwykłej i uniwersalnej wody mogą przydać się koktajle owocowe, mrożona kawa czy naturalne soki.
 

Przed wyruszeniem rodzice powinni przygotować kilka zabaw, które urozmaicą czas dzieciom. Brak zajęcia to nie najlepszy pomysł na piknik. Niektóre gry mogą być przeznaczone jedynie dla najmłodszych, co da chwile wytchnienia i możliwość odpoczynku przez rodziców. Doskonale w takich sytuacjach sprawdza się rzucanie bingo do celu, puszczanie baniek mydlanych czy gry planszowe.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *