Dom

Jak wybrać firmę realizującą pranie tapicerki w dzielnicy Bielany?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sty 23 2022

::MainImage::

Samodzielna pielęgnacja tkanin użytkowych to zadanie trudne. Regularne szorowanie materiału sprawia, że odechciewa nam się wszystkiego. Co najgorsze, takie ręczne pranie nie dość, że pochłania bardzo dużo naszego czasu oraz energii, to nie jest wystarczająco skuteczne. Brud nawet pomimo regularnego czyszczenia tapicerki domowymi sposobami wciąż może zalegać w głębokich warstwach tkaniny.

Pranie ogólnodostępnymi środkami pozwala usunąć w większości wyłącznie powierzchowne zabrudzenia. Jest to dobry sposób na odświeżenie materiału, jednak nie sprawi ona, że tkanina będzie wolna od wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Jak więc powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja sofy oraz innych mebli tapicerowanych? Jak znaleźć odpowiednią firmę?

Jeśli interesują Cię oferty firm działających w dzielnicy Bielany, łatwo je znajdziesz w internetowej wyszukiwarce. Wpisz hasło: pranie tapicerki bielany i znajdź najlepszego wykonawcę. Analogicznie postępuj w przypadku innej dzielnicy Warszawy lub innego miasta.

Pranie tapicerki na warszawskich Bielanach

Przewagą specjalistycznego prania tapicerki meblowej jest to, że fachowcy dysponują środkami czystości wyższej jakości, a dodatkowo mają oni niezbędną wiedzę, która pozwala dobrać odpowiedni detergent do danego obicia.

Meble tapicerowane to obecnie właściwie konieczny element każdego salonu. Czy wyobrażasz sobie dom, w którym nie ma sofy, kanapy, narożnika lub nawet fotela? Wydaje się to co najmniej dziwne. Nic w tym dziwnego. Polacy wręcz pokochali meble wypoczynkowe, spędzamy na nich bardzo dużo czasu każdego dnia. Służą nam nie tylko do wypoczynku, ale również do pracy.

Co więcej, to na nich przyjmujemy naszych gości. To właśnie na kanapie gramy ze znajomymi w gry. Często to na fotelach jemy przekąski podczas wieczornych seansów. Z tego powodu, należy odpowiednio dbać o stan tapicerki. Nie każdy ma świadomość tego, jak wygląda fachowe pranie sofy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Dlatego sporządziliśmy dokładny opis przykładowej procedury prania tapicerki meblowej metodą ekstrakcyjną.

Przebieg usługi prania

  1. Analiza zabrudzeń oraz materiału – krok pierwszy jest w tym przypadku najważniejszy. To od tego, czy pracownik poprawnie rozpozna materiał oraz określi rodzaj zabrudzenia zależy, czy uda mu się skutecznie wyczyścić tapicerkę. Wiedza ta jest mu niezbędna, ponieważ to na tej podstawie dobiera środki czystości oraz techniki prania, które wykorzysta podczas dalszej części tego procesu. Z tego powodu do realizacji zlecenia wysłani zostają pracownicy, którzy dysponują dużą wiedzą oraz przeszli wszystkie niezbędne szkolenia.
  2. Odkurzanie – wiele osób może dziwić ten krok, w końcu jest to czynność dość powszechna. Wykwalifikowane firmy dysponują jednak odkurzaczami o bardzo dużej wydajności. Dzięki temu są w stanie usunąć większą część suchych zanieczyszczeń. Są to zabrudzenia szczególnie niebezpieczne, ponieważ sprawiają one, że materiał znacznie szybciej się przeciera. Dokładne usunięcie piasku, okruchów czy włosów pozwala wydłużyć żywotność tkaniny.
  3. Odplamianie – czy zdarzyło Ci się kiedyś rozlać napój? Prawdopodobnie każdy miał taką sytuację, w konsekwencji powstają często przebarwienia. Są one trudne do samodzielnego usunięcia. Najbardziej dotkliwe są te stare, które zdążyły już wniknąć głęboko w strukturę materiału. Wybawienie ich wymaga zastosowania specjalnych środków odplamiających, które pracownik nanosi wyłącznie na powierzchnię plamy.
  4. Pranie – samo pranie polega na rozprowadzeniu odpowiedniego preparatu piorącego. Wnika on w strukturę materiału. Dociera do głębokich warstw, dokładnie tam, gdzie zalega najtrudniejszy do usunięcia grud. Celem detergentu jest zmiękczenie tych nieczystości. Następnie pracownik wykorzystuje wydajne urządzenia do odessania brudu oraz nadmiaru wilgoci.

Czyszczenie tapicerki meblowej usuwa bakterie i drobnoustroje

Po zakończonym procesie prania materiał jest lekko wilgotny. Czas, który musi upłynąć zanim tkanina będzie całkowicie sucha, zależy od takich czynników jak: temperatura panująca w pomieszczeniu, cyrkulacja powietrza. Jeżeli chcesz przyspieszyć proces schnięcia, możesz samodzielnie zwiększyć temperaturę lub zamówić pranie w okresie wiosenno- letnim.

Fachowe pranie sofy pozwala usunąć zdecydowaną większość niebezpiecznych dla naszego zdrowia drobnoustrojów, które znajdują się w głębokich warstwach tkaniny. Te mikro organizmy mają bardzo duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy właściwie otoczeni, przez roztocza i innego typu istnienia.

Bardzo dobrze wiedzą o tym alergicy. Mają oni z tego powodu wiele nieprzyjemności, ponieważ roztocza są częstym alergenem. Stały kontakt alergików z tymi organizmami może powodować wiele efektów, które wpływają na pogorszenie jakości życia. Mowa tutaj zarówno o przewlekłym osłabieniu, jak i o możliwych bólach głowy.

Drobnoustroje wywierają również spory wpływ na nasze dzieci. Nie wykształciły one jeszcze tak dobrej ochrony przed nimi, jak dorośli. Ich układ immunologiczny wciąż się rozwija. W związku z tym są one bardziej narażone na negatywne efekty przebywania w stałym kontakcie z dużą ilością roztoczy.

Jeżeli chcesz zadbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich to powinieneś regularnie zamawiać fachowe czyszczenie sofy, oraz innych mebli tapicerowanych. Dzięki temu uda Ci się zmniejszyć ilość drobnoustrojów, które żyją w Twoim towarzystwie. Zalecana częstotliwość prania to jedne lub dwa razy w ciągu roku.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *