Dom

Jaki koc piknikowy podczas wypoczynku na łonie natury?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
mar 29 2018

koc piknikowy

Gdy na dworze robi się coraz cieplej, wówczas sporo osób postanawia spędzać czas poza domem. Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie pikniku, np. w parku lub po prostu w ogrodzie. Aby można było go zrealizować, potrzeba nie tylko dobrego towarzystwa i smacznego jedzenia, ale także odpowiedniej izolacji od podłoża. Zadanie to doskonale spełni koc piknikowy. Co warto wiedzieć o tego rodzaju produktach?

Koce piknikowe to wyroby różniące się od zwykłych koców. Z czego to wynika? Przede wszystkim z warunków, w jakich są użytkowane. Zwykły koc najczęściej wykorzystuje się we wnętrzu domu, np. jako dodatkową warstwę ocieplającą na łóżku. Koc piknikowy to zupełnie inny produkt, bowiem musi dobrze chronić swoich użytkowników od chłodnego czy nierównego podłoża na powietrzu. Ponadto musi być także odpowiednio duży, aby pomieścić wszystkich uczestników pikniku. O czym nie można zapominać, zaopatrując się w koc piknikowy?

Jak wybrać dobry koc piknikowy?

Choć piknikowanie przede wszystkim rozpowszechniło się w Stanach Zjednoczonych, w Polsce także to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu. Każdy w końcu lubi przebywać na świeżym powietrzu i delektować się smakowitymi potrawami. Piknik to także doskonały pomysł na posiłek na kempingu. Jednak zdecydowanie nie może się obejść bez dobrego koca piknikowego. Jakie kwestie należy rozważyć, zanim zakupi się tego typu produkt?

  1. Wielkość – koc piknikowy bez wątpienia musi być spory, jednak nie może też być zbyt duży, bowiem wówczas jego transport może się okazać kłopotliwy. Jeśli będzie przesadnie wielki, także jego składanie może stanowić problem. Najlepiej więc zaopatrzyć się w koc o wymiarach 2 na 2 metry.
  2. Grubość – niezwykle istotna w przypadku koców piknikowych. Im koc jest grubszy, tym będzie wygodniejszy i będzie lepiej izolował. Jednak jego zwinięcie może okazać się niewygodne.
  3. Ochrona przed wilgocią – najczęściej koce piknikowe wytwarza się z poliestru i dodaje się do nich także warstwę folii aluminiowej od spodu, która najlepiej zabezpiecza koc przed zawilgoceniem.
  4. Łatwość w czyszczeniu – dobry koc piknikowy to taki, który da się szybko wyczyścić, w końcu nie trudno o plamę, kiedy na takim kocu zjada się posiłek. Warto więc wybierać koce piknikowe odporne na zabrudzenia.
  5. Zwijanie – najlepiej, aby koc piknikowy wyposażony był w specjalne paski kompresyjne, które pomagają w złożeniu danego produktu. Przydatny może się też okazać specjalny pokrowiec na koc.

Koce piknikowe – o czym jeszcze pamiętać?

Koc piknikowy używany jest przede wszystkim na dworze, dlatego powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów. Ponadto warto zdecydować się na produkt w ciemniejszych barwach, bowiem na jasnych kocach zaraz będą widoczne plamy. Najlepiej, jeśli koc piknikowy jest lekki, dzięki czemu o wiele łatwiej go przenosić. Niektóre koce mają też piankową wkładkę, która zapewnia lepszy komfort leżenia czy siedzenia. Zawsze warto też wybierać wyroby, które są miłe w dotyku, miękkie i po prostu przyjemnie się na nich wypoczywa.

W ciepłe dni można wypełnić wolny czas bardzo wieloma aktywnościami outdoorowymi. W ramach wypoczynku można też urządzić piknik. Przebywanie na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny czy przyjaciół to najlepszy sposób na odprężenie się i oderwanie od szarej codzienności. Na pikniku niezbędny jest właściwy koc. Najlepiej sięgnąć po produkty miękkie, poliestrowe, o dość dużym rozmiarze, grube i posiadające dodatkową warstwę izolacyjną w postaci folii aluminiowej. Takie koce piknikowe z pewnością pozwolą cieszyć się piękną pogodą i spokojnie smakować przyrządzone potrawy. Alternatywą dla koców będzie karimata.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *