Dom

Jaki system izolacji wybrać?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sie 28 2017

piana pur

Przygotowanie budynku wiąże się z koniecznością realizowania również odpowiedniej izolacji. Sprawa w tym zakresie na pewno nie będzie prosta, dlatego trzeba sobie rozważyć jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Okazuje się bowiem, że tych możliwości jakie dostajemy jest sporo, ponieważ producenci izolacji cały czas pracują nad swoją ofertą i wprowadzają nowe technologicznie rozwiązania. Wśród tych zyskujących na popularności rozwiązań znajduje się między innymi piana PUR w formie natryskowej, która sprawdza się doskonale i przynosi zadowalającą skuteczność. Sprawdź, co mówią specjaliści z frgeda-paca.org

Zamiast wełny

Obecnie wiele osób decyduje się na to, by rezygnować z izolacji z wełny, ponieważ ma ona ciężką, gęstą strukturę i dlatego trzeba się liczyć z tym, że będzie ona mocno obciążać konstrukcję budynków, tym samym skracać się będzie żywotność takiego budynku. Dodatkowo wełna nie jest również możliwa do wyboru, gdy chodzi o tak zwane dodatkowe ocieplenie. Nie będzie skutecznie zaślepiać luk, nie będzie się również sprawdzać w przypadku trudno dostępnych miejsc, przez które standardowo będzie uciekać wiele ciepła. Dodatkowo trzeba również pamiętać, że montaż takiej wełny nie będzie łatwym zadaniem i wykonanie takiej pracy będzie trzeba zlecić specjalistom. Jeśli wełna nie zostanie umiejętnie zamontowana będzie to prowadzić do sytuacji, w której energetyczna efektywność budynku będzie znacząco obniżona. 

ocieplanie domu

Jaki sposób na izolację wybrać?

Odpowiedź jest tutaj bardzo prosta, mianowicie takim najlepszym sposobem będzie piana poliuretanowa. To przede wszystkim świetna alternatywa niezależnie od tego czy będzie chodziło o izolację budynków mieszkalnych czy gospodarczych. Inaczej niż w przypadku wełny piana PUR nie będzie obciążać konstrukcji domu i dlatego nawet przy starszych stropach będzie się sprawdzać. Jednocześnie piana ma formę natryskową i będzie w stanie docierać skutecznie do wszystkich szczelin. Co bardzo ważne to fakt, że piana charakteryzuje się świetną przyczepnością do podłoża i dlatego po jej zastosowaniu nie będzie możliwości, że powstaną jakieś luki czy mostki termiczne, przez które ciepło z domu będzie uciekać. Takie właśnie mostki najczęściej są podstawową przyczyną ochłodzenia pomieszczeń i niestety stają się poważnym problemem dla wielu budynków, dlatego pojawia się pytanie jak będzie można sobie z tym poradzić i wydaje się, że w tym względzie właśnie świetnie sprawdzać się będzie piana PUR, dlatego warto się na nią zdecydować. 

Wielką zaletą piany będzie fakt, że jej przygotowanie nie stanowi problemu i taką izolację będzie można sprawnie przygotowywać. Przede wszystkim natrysk będzie możliwy z użyciem specjalnego dozownika, dziennie można nałożyć nawet do 400 metrów kwadratowych takiej piany, dlatego przygotowanie izolacji będzie skuteczne. Piana ma zbitą strukturę komórkową i dlatego będzie osiągać świetne właściwości uszczelniające. Często stosowana jest w związku z tym, gdy chodzi o budynku gospodarcze, szklarnie, magazyny żywności. Piana o zamkniętych komórkach będzie odporna na działanie wody, dlatego nadaje się także do izolowania basenów.

Zobacz więcej informacji na: loom.info.pl

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *