Dom

Łóżko - najważniejszy mebel w naszym domu

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sie 23 2018

łóżko

Dobry sen, to jedna z najważniejszych rzeczy jakie powinniśmy zapewnić naszemu organizmowi do jego sprawnego funkcjonowania. Aby dobrze się wyspać, powinniśmy dostarczyć sobie odpowiednią ilość oraz jakość snu, co wpływa na regenerację naszych sił fizycznych i psychicznych. Podczas snu kluczowe jest odpowiednie rozluźnienie mięśni, stawów oraz kręgosłupa, natomiast wpływ na rozluźnienie naszego ciała ma dobór odpowiedniego materaca, łóżka, stelaża oraz poduszek.

Kupując łóżko, warto wiedzieć w jaki materac chcielibyśmy je wyposażyć, natomiast wybierając materac warto wiedzieć już jaki rodzaj łóżka chcemy nabyć do naszej sypialni. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka?

Biorąc pod uwagę fakt, że w łóżku spędzamy jedną trzecią życia, mebel ten jest jednym z najważniejszych w naszym mieszkaniu. Dlatego warto poświęcić czas, aby wybrać odpowiedni model łóżka, który uwzględni wszystkie nasze potrzeby.

Główne parametry na jakie zwracamy uwagę przy wyborze łóżka, poza oczywiście stylistyką, wyborem materiału i jakością wykonania, jest szerokość oraz długość łóżka. Trudno rozluźnić mięśnie jeśli łóżko jest za wąskie lub zbyt krótkie. Na rynku najczęściej dostępne są łóżka o wymiarach 80x200 cm, 90x200 cm, 100x200 cm oraz 120x200 cm – w przypadku łóżek jednoosobowych. Łóżka dwuosobowe dostępne są w wymiarach 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm oraz 200x200 cm. Osoby wysokie, mające powyżej 180 cm wzrostu, powinny złożyć zamówienie na łóżka o długości pow. 200 cm.

Drugą istotną rzeczą na jaką należy zwracać uwagę kompletując łóżko, jest jakość oraz twardość materaca. Wybór materaca jest kwestią indywidualną – uzależniony powinien być nie tylko od naszych preferencji, ale przede wszystkim od budowy naszego ciała, naszej wagi i wzrostu. Ważne, aby materac spełniał swoją kluczową funkcję tj. był odpowiednią podporą dla naszego kręgosłupa. Leżąc na boku, kręgosłup powinien być ułożony w płaszczyźnie poziomej, natomiast leżąc na plecach, materac powinien dopasować się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa i stanowić dla niego podparcie – dzięki temu mięśnie kręgosłupa będą mogły się naturalnie rozluźnić, a ciało wypocząć.

Łóżka do wyboru i koloru

- Jeśli ogranicza nas powierzchnia mieszkania i zastanawiamy się przed wyborem, łóżko czy sofa, powinniśmy wiedzieć, że żadne meble tapicerowane nie spełnią naszych potrzeb jeśli chodzi o odpowiednią jakość snu - mówi przedstawiciel sklepu Materace-dla-Ciebie.pl. - Meble tapicerowane typu sofa czy wersalka, produkowane są głównie do funkcji siedzącej, więc z myślą o zdrowym śnie, powinniśmy zainwestować w dobre łóżko z odpowiednim materacem.

Najbardziej popularne rodzaje łóżek

  • łóżka drewniane – drewno jest bardzo przyjazne dla organizmu, posiada właściwości elektrostatyczne, jest wytrzymałe i estetyczne. Dobrze komponuje się z większością materiałów i stylów. Najczęściej meble drewniane dostępne są z drewna dębowego, bukowego, sosnowego, jesionowego i egzotycznego,
  • łóżka kute – meble bardzo wytrzymałe stabilne i eleganckie w każdym pomieszczeniu. Dzięki wykorzystaniu różnej kolorystyki lakieru możemy je dopasować do każdego wnętrza,
  • łóżka tapicerowane – mogą być pokryte tkaniną, skórą naturalną oraz sztuczną. Materiały dają duże możliwości projektowe, dzięki czemu mogą być dostępne w różnych wymiarach oraz kształtach. Ten rodzaj łóżek łatwo dopasować do naszego indywidualnego stylu mieszkania.
  • łóżka z płyty meblowej – połączenie stylu z niską ceną. Piękne linie tego rodzaju łóżek cechują się również dobrą wytrzymałością oraz niską ceną. Takie łóżka polecane są szczególnie na do małych mieszkań – wiele modeli posiada opcję z podnoszonym stelażem i miejscem na pościel.
  • łóżka kontynentalne – ekskluzywny rodzaj mebli, posiadających trzy warstwowe materace zapewniające wyjątkowy komfort spania. Nowoczesny wygląd łóżek nadaje się do wnętrz przestrzennych i awangardowych.
  • łóżka dziecięce – powinny charakteryzować się wyjątkową jakością wykonania, najlepiej wykonane z antyalergicznego drewna sosnowego, dostępne w wersjach parterowych i piętrowych oraz zróżnicowane kolorystycznie.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *