Dom

Nowoczesna łazienka – jak modnie ją zaaranżować?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
gru 12 2017

łazienka

Aranżacja łazienki nie należy do najłatwiejszych czynności. Przede wszystkim samo pomieszczenie powinno odzwierciedlać funkcjonalne rozwiązania, które warto wdrażać do przestrzeni większych i mniejszych. Co więcej, sama łazienka nie powinna odstawać aranżacyjnie od innych stylowych pokoi – względy estetyczne są teraz szalenie istotne. Aktualnie w łazience musi spotkać się przyszłościowa wizja technologii oraz wysmakowany design. Jak to osiągnąć? Podpowiadamy w artykule!

Ascetyczny charakter łazienki

Łazienka zwykle kojarzy się z ładem, czystością i chłodnym, wręcz ascetycznym charakterem elementów wyposażenia. Do takiego wniosku dochodzimy, patrząc na proste kompozycje, ściany pokryte kafelkami, niezwykle delikatne i nieskazitelne detale ceramiki sanitarnej oraz metalową armaturę.

To dość minimalistyczny wystój – rezygnując z przepychu i szaleństwa kolorów, ten nowoczesny styl pozwala na zaczerpnięcie inspiracji z wyrafinowanych faktur materiałów i form. Skoro minimalizm przemawia poprzez kształty, wpisuje się również do uniwersalnego kanonu barw – dominacja bieli i szarości, w połączeniu z naturalnym drewnem i kamieniem tworzy spójną całość. Nowoczesność tego typu aranżacji jest także wyrazem umiłowania proekologicznego stylu życia. Kunszt całości właśnie polega na łączeniu funkcjonalności z dobrym, modnym designem.

Jak wykończyć nowoczesną łazienkę?

Kamień naturalny powinien królować w nowoczesnej łazience. To oryginalna dekoracja, która swoim uniwersalizmem przyciąga pozostałe elementy. Oświetlenie w innowacyjnym wydaniu salonu kąpielowego również pełni istotną funkcję. Sklep z lampami Azzardo.com.pl pozwoli dobrać odpowiednie punkty świetlne, które uraczą swym wdziękiem, nie tylko domowników, ale również postronnych obserwatorów.

Jeśli chcesz wykorzystać do wykończenia łazienki drewno, to wiedz, że musisz zachować wszelaką ostrożność. Wilgoć panująca w łazience szkodzi drewnianym elementom, szczególnie w wydaniu nowoczesnym. Dlaczego? Innowacja przemawia za pozostawieniem tego typu materiału niepomalowanego, po prostu w naturalnej odsłonie. W związki z tym warto postawić na drewniano-podobne detale, które wyeksponują jego barwę np. powierzchnię blatu, na którym została osadzona umywalka.

Styl nowoczesny? Postaw na bambus!

Bambusowe dodatki z powodzeniem odnajdują się w innowacyjnej, minimalistycznej aranżacji łazienki. Jest to bezpretensjonalna ozdoba, która podbiła wiele estetycznych serc. Co ciekawe, sam bambus ma właściwości bakteriobójcze – nie pochłania także wilgoci i zapachów – to fantastyczny materiał, który warto zastosować we własnej łazience.

Geometryczny układ włókien dopasuje się do prostych form minimalizmu, a ciepła kolorystyka chętnie „przytuli” ascetyczne elementy wyposażenia. To kolejny materiał, po który sięgają miłośnicy proekologicznego stylu życia, dlatego też jest idealnym nawiązaniem do aktualnie obowiązujących trendów. Bambus warto przemycić pod postacią dozownika na mydło, kubków, wieszaków czy mydelniczki. Patrząc na tego typu detale, nasza wyobraźnia natychmiastowo przenosi nas w egzotyczny świat, pełen barw i ciepłych promieni słonecznych.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *