Dom

Praktyczny i funkcjonalny prezent na komunię

Redakcja dziennikpolski.com.pl
maj 14 2018

prezent na komunię

Komunia to szczególna uroczystość o religijnym charakterze, która jest elementem rodzinnej celebracji. Z tej okazji zwykło się wręczać prezenty dzieciom, które przystąpiły do tego sakramentu. Z roku na rok zmieniają się trendy komunijne, co ma wpływ na coraz bardziej oryginalne i nieprzewidywalne upominki. Jaki prezent wybrać, by mieć pewność, że będzie praktyczny i przydatny?

Komunijne prezenty – lepiej postawić na funkcjonalność

Wiele osób stara się zaimponować rodzinie swą kreatywnością i wybiera prezenty, które robią ogromne wrażenie, ale które niekoniecznie będą miały szerokie zastosowanie praktyczne. Jeśli zależy nam na tym, by prezent faktycznie przydał się obdarowywanej osobie, warto kierować się jego funkcjonalnością i kwestiami praktycznymi.

Przykładem funkcjonalnego, przydatnego i trafionego prezentu może być telefon. Telefony komórkowe są obecne w życiu większości osób i to już od ich najmłodszych lat. Obsługiwać smartfony potrafią już nawet małe dzieci, a potrzeba korzystania z gier i aplikacji jest bardzo silna u dzieci w wieku szkolnym i właśnie dlatego telefony komórkowe są godne rozważenia jako prezent komunijny. Przed zakupem takiego upominku warto jednak porozmawiać z rodzicami dziecka, dla którego wybieramy prezent. Może się okazać, że uznają oni to za zbędny wydatek albo może sami już zdążyli kupić dziecku smartfon.

Kolejnym prezentem, który może mieć szerokie zastosowanie praktyczne, a przy tym nie nadwyręży naszego budżetu aż tak bardzo, jak najnowszy smartfon, będzie wybrana zabawka, akcesoria sportowe lub coś, co będzie zgodne z zainteresowaniami dziecka. Jeśli wybieramy prezent dla chłopca, który marzy o tym, by zostać piłkarzem, to warto pomyśleć o piłce, stroju sportowym lub choćby o ciekawej książce ze znanymi sportowcami. Jeśli wybieramy prezent dla dziecka, które fascynuje się kosmosem lub przyrodą, to możemy sięgnąć po ciekawe publikacje albo ufundować mu lornetkę.

Prezent komunijny dla chrześniaka lub chrześnicy

Kupno prezentu komunijnego jest jeszcze trudniejsze, gdy jest się chrzestnym lub chrzestną dziecka. Presja na drogie prezenty od chrzestnych nie ustaje i odnosi się zarówno do prezentu na chrzciny, jak również na komunię, wesele i wiele innych okazji. Można próbować walczyć z tym trendem i nie dać się wtłaczać w tego typu schematy, a prezent dobierać stosownie do okazji i zasobności portfela, ale można też sięgnąć po coś wyjątkowego, jeśli uważamy, że jest to słuszne i niezbędne działanie.

Jednym z prezentów, które bywają kupowane w charakterze prezentu komunijnego od chrzestnych, jest laptop. Zakup laptopa ma w istocie wiele sensu i jest jak najbardziej uzasadniony, gdyż będzie to urządzenie do nauki i zabawy na dobrych kilka lat. Przeszkodą w zakupie może okazać się, co najwyżej cena urządzenia, ale dziś można znaleźć laptop o optymalnych parametrach w naprawdę dobrej cenie. Alternatywą dla samodzielnego zakupu tego urządzenia jest rodzinna zrzutka i zakup jednego wspólnego prezentu zamiast kilku oddzielnych od różnych osób. Jeśli do uroczystości zostało jeszcze trochę czasu, warto zorientować się, czy pozostali członkowie rodziny byliby chętni, by wspólnie zakupić jeden, bardziej wartościowy prezent.

Prezenty komunijne – pamiątkowe akcenty

Wiele osób wręcza pieniądze lub upominki, które z czasem przeminą, stracą swoje zastosowanie i zwyczajnie zostaną zapomniane. Inni przykładają większą wagę do symboli i wybierają upominki o pamiątkowym charakterze. Takie prezenty mają swój urok, a niejednokrotnie także wysoką wartość, bo najczęściej bywa to biżuteria lub przedmioty ze srebra lub złota.

Biżuteria ze złota, srebra lub platyny to świetna alternatywa dla elektronicznych prezentów komunijnych, którą można polecić głównie dla dziewczynek. Warto też zastanowić się nad tym, czy lepszym wyborem będzie biżuteria dziecięca (na przykład kolczyki w kształcie kwiatuszków), czy produkty o bardziej neutralnej estetyce.

Jeśli chodzi o prezenty komunijne dla chłopca, które można uznać za typowo pamiątkowe, to może to być na przykład medalik z łańcuszkiem. Przedmiot tego typu można jeszcze oddać do grawerowania i uczynić jeszcze bardziej pamiątkowym i indywidualnym.

Zawsze można zapytać

Jeśli wahamy się i zastanawiamy, co najlepiej kupić w prezencie komunijnym, nie bójmy się o to zapytać. Można poradzić się zarówno rodziców dziecka, jak i jego innych krewnych (może będą mieli świetne pomysły do wykorzystania). W ten sposób unikniemy nietrafionych upominków, a także minimalizujemy ryzyko zdublowania prezentów.

Wybierając prezent komunijny warto kierować się zdrowym rozsądkiem, ceną i własnymi możliwościami finansowymi. Niezwykle istotna jest również przydatność prezentu i atrakcyjność w oczach dziecka. Laptop lub telefon komórkowy z pewnością zrobi większe wrażenie niż kolekcja książek, ale niekoniecznie lepiej sprawdzi się w każdym przypadku. Warto zapytać rodziców dziecka o jego aktualne zainteresowania, marzenia i pasje, a także o to, co już posiada, bo może nowy laptop stoi już od jakiegoś czasu na jego biurku i zakup kolejnego okaże się niepotrzebnym wydatkiem?

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *