Dom

Rozświetlamy jesienne wnętrza z eleganckimi lampami

Redakcja dziennikpolski.com.pl
paź 15 2018

lampy

            Polska, złota jesień potrafi urzekać. Kiedy jednak krótki dzień szybko zabiera nam słoneczne chwile, zaliczamy nie tylko spadki odporności, ale i samopoczucia. Łatwiej wpadamy w chandrę i dołki, które stają nie do zniesienia. Poprawić ten stan można robiąc coś dla swojego wnętrza. W końcu w domu musimy czuć się pewnie i bezpiecznie. Postawmy na lampy, które rozświetlą nasze pomieszczenia, dodadzą im uroku i sprawią, że zły humor zniknie.

Eleganckie znaczy uniwersalne

            Lubimy to, co uniwersalne, bo chętnie się zmieniamy. Modyfikujemy również aranżacje swoich wnętrz. Szukamy nowych dodatków i elementów wyposażenia, zależnie od pory roku czy okazji. Duże pole do popisu dają nam uniwersalne, ale wciąż eleganckie lampy. W parze z uniwersalizmem idzie ich szerokie zastosowanie. Dzięki temu można niczym przy pomocy magicznej różdżki, przemienić swoje domowe wnętrze, nie martwiąc się wcale o dodatkowe koszty.

            Co zatem wybrać? Ciekawym pomysłem łączącym wszystkie z wymienionych cech, są lampy podłogowe. Główną rolę odgrywa w tym przypadku atut, w postaci mobilności. Jeśli chcemy zmienić postrzeganie wnętrza, rozświetlić je w inny sposób niż dotychczas, lampę przestawiamy w inne miejsce lub przenosimy do nowo urządzanego pomieszczenia.

            Możemy postawić na lampę podłogową o kilku źródłach światła, a konstrukcje tego typu nie tylko dają sporo możliwości, ale i prezentują się nad wyraz ciekawie. Spójrzmy na propozycje sklepu Lampy.it i przekonajmy się o tym na własne oczy.

            Jeśli lampa podłogowa ma ruchome źródła światła, umieszczone na przykład na giętkich ramionach, samodzielnie zdecydujemy, które fragmenty przestrzeni i w jaki sposób chcemy oświetlić. Producenci podają nam informacje, jaka maksymalna moc żarówek może zostać zastosowana w danym oświetleniu. Jeśli przy wielu punktach świetlnych obawiamy się o brak efektu klimatycznego wnętrza, postawmy po prostu na słabsze żarówki, dzięki czemu uzyskamy przytulną atmosferę. A gdy lampa ma posłużyć do maksymalnego rozświetlenia pomieszczenia, wykorzystajmy maksymalną moc żarówek i wybraną barwę światła.

By było z klasą

            Nie zapominajmy o charakterze naszych aranżacji. Elegancja i klasa to coś, czego nie może zabraknąć w żadnym wystroju wnętrza. Jeśli niekoniecznie przemawia do nas lampa podłogowa, spróbujmy rozświetlić jesienne, ponure przestrzenie, stosując klasyczne kinkiety. Klasyczne, nie znaczy w tradycyjnej formie.

            Znajdziemy miłośników subtelnych kinkietów dyskretnie oświetlających domowe pomieszczenia, ale i tych, którzy idą w stronę maksymalnej prostoty i równomiernie rozpraszanego światła. Dla nich satysfakcjonującym wyborem będą z pewnością plafony. Co więcej, dzisiejsze plafony to szereg form, które wcale nie są oczywiste, banalne i nijakie.

            Zamiast okrągłego czy kwadratowego plafonu, można postawić na taki, który na geometrycznej podstawie posiada kilka punktów świetlnych. Całość jest niewielka, elegancka, bo najczęściej łącząca delikatny błysk szkła wraz z estetyką, jaką oferuje metal. Ponownie mamy zachowany uniwersalizm, bo z powodzeniem tego typu plafony mogą zagościć pośród aranżacji retro, klasycznych czy nowoczesnych.

            Pożegnajmy jesienną chandrę i gorsze samopoczucie. W klimatycznym i dobrze oświetlonym wnętrzu, zaczniemy czuć się znacznie lepiej, a nasz organizm zostanie pobudzony do życia. Nowe lampy odświeżą dotychczasową aranżację, tym samym spełniając walory praktyczne, nie umniejszając cudownej dekoracji.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *