Dom

Wspólne chwile z dzieckiem – atrakcje w ogrodzie

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lut 27 2018

basen

Wraz z nadejściem wiosny nadchodzi również ciepły okres, który charakteryzuje się wyższymi temperaturami i lepsza pogodą. Jest to naturalny sygnał dla ludzi, by spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Jest to też niezwykle ważne w przypadku dzieci, ponieważ odpowiednia dawka ruchu, powietrza i promieni słonecznych stymuluje zdrowy rozwój maluchów. Dlatego też w trosce o dobro i zdrowie swojego dziecka, warto dowiedzieć się, jak zachęcić je do zabawy na powietrzu i czym zainteresować, by się nie nudziło i byście wspólnie mogli zacieśniać łączącą was wyjątkową więź.

W co się bawić na dworze?

Na świeżym powietrzu można robić bardzo wiele rzeczy, niezależnie od tego, czy mieszka się w bloku, wyjeżdża na działkę, czy ma się szczęście posiadać dom wolnostojący z ogródkiem. W każdym przypadku istnieje mnóstwo pomysłowych rozwiązań, które zapewnią maluchom całą masę zdrowej zabawy.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by aktywizując dziecko do zabawy na dworze, zachęcić je odpowiednio dobraną zabawką i towarzyszyć mu w pierwszych krokach odkrywania mnóstwa ciekawych zajęć, którymi będzie mógł wypełnić czas na świeżym powietrzu. Dzięki obecności i pomocy rodziców maluchy będą czuły się pewniej i zdecydowanie chętniej włączą się do jakiejś zabawy, by móc pochwalić się osiągnięciami, by poczuć się docenionymi przez bliskich.

Pośród wielu licznych zabaw, którymi można zainteresować dziecko bez konieczności kupowania mu specjalnych zabawek, znajduje się cała gama gier terenowych, które zapewniają odpowiednią dawkę ruchu i logicznego myślenia, które rozwijają nie tylko ciało, ale również umysł malucha. Do tego typu gier z pewnością zaliczyć można:

  • Baba Jaga patrzy – gra stworzona z myślą o małych dzieciach, której proste zasady i brak konieczności używania rekwizytów zapewnia doskonałą zabawę niezależnie od charakterystyki terenu, na którym dziecko będzie miało się bawić. Tytułowa Baba Jaga to osoba, która stojąc tyłem do reszty wymawia słowa „Raz, dwa, trzy, Baba Jana patrzy”, po których odwraca się, by spojrzeć na resztę graczy. Jeśli któryś z nich się rusza, wraca na wyznaczony początek trasy. Zadaniem graczy jest jak najszybsze dotarcie do Baby Jagi, gdy stoi odwrócona. Osoba, której się to uda, zostaje nową Babą Jagą;
  • Chowanego – kolejna klasyczna, dobrze wszystkim znana gra, która uczy dzieci logicznego myślenia i zapewnia zdrową dawkę ruchu. Osoba szukająca wybiera miejsce do zaklepywania, zamyka oczy i odlicza na głos, podczas gdy reszta się chowa. Zadaniem szukającego jest znalezienie i zaklepanie innych graczy, a osoba, którą znajdzie jako pierwszą, zostaje nowym szukającym;
  • Ciuciubabka – gra, która nadaje się raczej dla nieco starszych dzieci, ponieważ wymaga zasłonięcia oczu co utrudnia poruszanie się. Tytułowa ciuciubabka ma zawiązane oczy. Pozostali gracze obracają ją, po czym odsuwają się i uciekają w graniach określonego, niezbyt dużego terenu. Zadaniem ciuciubabki jest złapanie jednego z pozostałych graczy bez podglądania. Osoba, która zostanie złapana, przejmuje rolę ciuciubabki.

Czym się bawić na dworze?

Oprócz zabaw niewymagających akcesoriów, warto również zadbać o to, by dziecko mogło bawić się samodzielnie, z rodzicami bądź przyjaciółmi z wykorzystaniem mnóstwa zabawek, które urozmaicą spędzany na świeżym powietrzu czas. Wśród nich znajdą się takie klasyki jak rowery, rolki, hulajnogi, deskorolki czy fishboardy, dzięki którym maluch pozna radość płynącą z szybkiego poruszania się.

Dobrym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w sprzęt sportowy. Różnego rodzaju piłki, rakiety kije, kosze i tym podobne to niewielki wydatek, a może sprawić, że dziecko na poważnie zainteresuje się wybraną dziedziną sportu, dzięki czemu w przyszłości może kontynuować grę, a nawet jeśli nie zajmie się nią na poważnie, może wyrobić w sobie zdrowy nawyk poruszania się, dzięki któremu będzie się cieszyć zdrowiem i dobrą koordynacją ruchową przez długi czas.

Pośród zabawek typowo rekreacyjnych, które pozwolą maluchom zaznać odprężającej zabawy, znaleźć można uwielbiane przez dzieci i dorosłych huśtawki ogrodowe, dzięki którym pociechy będą chętnie wychodzić na dwór chociażby po to, by posiedzieć na huśtawce, słuchając muzyki, czytając czy grając w grę na telefonie. Dzięki temu zmotywujesz swoje dziecko, by wyrobiło w sobie nawyk spędzania czasu poza domem, by dłużej pozostać w pełni zdrowia.

Dla osób posiadających dom z ogrodem, doskonałym rozwiązaniem będzie również zainwestowanie w basen dla dzieci. Na rynku zabawkarskim znaleźć można szeroki wybór tego typu produktów, poczynając on najmniejszych nadmuchiwanych wersji, które równie dobrze możesz rozstawić na balkonie lub w pokoju, po duże, profesjonalne baseny, w których twoja pociecha będzie mogła pływać. To doskonałe akcesorium ogrodowe, które zapewni rozrywkę i zmotywuje do wychodzenia z domu nie tylko dzieci, ale również rodziców, dzięki czemu zadbasz o zdrowie i dobre nawyki całej swojej rodziny.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *