Finanse

Finanse na wakacjach – jakie aplikacje warto pobrać?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sie 8 2016

Kontrola budżetu wakacyjnego

Będąc na wakacjach często przywiązujemy mniejszą wagę do kontrolowania budżetu. Wbrew pozorom kontrola wydatków nie wymaga wiele czasu i wysiłku. Pomogą nam w tym aplikacje mobilne, przedstawione na infografice.

Kuny, dirhemy i jeny

Wyjazd za granicę, zwłaszcza poza obszar strefy Euro, wiąże się z koniecznością przeliczania wartości obcych walut. W takich sytuacjach warto skorzystać z przeliczników walutowych, pobranych z Apple Store lub Google Play.

Dla systemu iOS sprawdza się aplikacja Przelicznik Walut, w której kursy światowych walut są codziennie aktualizowane. Korzystać z niej można nawet bez dostępu do Internetu. Podobną aplikacją, ale na urządzenia z systemem Android jest  Kursy Walut – Kalkulator. Oprócz przelicznika znajdziemy tam również wykres kursów walutowych. Ta aplikacja także działa w trybie offline.

Gdy już przeliczymy jaka kwota jest nam potrzebna, warto będzie poszukać najbliższego bankomatu, z którego wypłacimy gotówkę. W tym także pomoże nam aplikacja mobilna. Zarówno użytkownicy Androida jak i iOS mogą użyć do tego aplikacji ATM Locator, która szczegółowo pokaże drogę do najbliższego bankomatu.

Przydatne aplikacje na wakacjach

Pamiątki z wakacji

Przygotowując się do wyjazdu, warto stworzyć listę niezbędnych rzeczy, które musimy ze sobą zabrać. Tworzenie listy zakupów na kartce może być uciążliwe – łatwo zapomnieć o zabraniu kartki z domu, albo zgubić ją po drodze. Natomiast telefon zazwyczaj mamy przy sobie. Aplikacja Lista Zakupów w systemie Android, pozwala na zapisywanie niezbędnych produktów w języku polskim. A aplikacja Listonic – na iOS i Android zawiera dodatkowo aktualne promocje i umożliwia dzielenie się swoją listą np. z innymi członkami rodziny.

 Będąc już na wakacjach warto pamiętać o tym, aby się nie przesadzić z wydatkami. Nikt nie chce być niemile zaskoczony stanem swojego konta po powrocie z urlopu. Kontrolowanie pieniędzy umożliwiają: MoneyZoom dla systemu iOS oraz Phibi Lite dla systemu Android. Dodatkowo warto pobrać aplikację Idealo – dostępną w obu systemach, za pomocą której porównamy ceny produktów oraz znajdziemy atrakcyjne oferty.

Źródło:newsrm.tv

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *