Finanse

Jak sobie poradzić z nagłym wydatkiem? Sprawdzony sposób!

Redakcja dziennikpolski.com.pl
wrz 20 2017

kredyt

Nagły wydatek, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się tym, że nie można go przewidzieć. Awaria urządzenia potrzebnego do pracy takiego jak komputer lub telefon czy potrzeba remontu mieszkania związana z awarią którejś z instalacji to problemy, z którymi trzeba się uporać niezależnie od aktualnej sytuacji finansowej. Ale co zrobić, jeśli wolne środki posiadane na koncie nie wystarczą na pokrycie wydatku niecierpiącego zwłoki?

Gdy dotrze się do końca listy kontaktów w telefonie, pod których numery dzwoniło się z prośbą o pieniądze, pozostaje kredyt gotówkowy. Najpierw zastanówmy się nad…

Wysokością kredytu

Ile tak naprawdę potrzebujemy pieniędzy, żeby poradzić sobie z powstałym problemem, na którego rozwiązanie musimy wydać pieniądze? Korzystając z przykładów podanych powyżej, tj. awaria komputera czy instalacji w mieszkaniu, wydatki mogą wynieść od 5000 aż do 15 000 zł. Nie są to małe kwoty. Przeciętny zjadacz chleba może nie mieć tyle oszczędności.

Przed zawarciem umowy o kredyt, należy bardzo dokładnie przemyśleć, jaka kwota jest potrzebna, by przypadkiem nie zaskoczył nas wydatek, który niestety nam umknął podczas określania wysokości kredytu, o który się ubiegamy.

Cel kredytu

Jeśli pojawi się tylko jeden problem, sprawa jest bardzo prosta. W przypadku, gdy na głowie będziemy mieć dwa, trzy czy więcej problemów, na których rozwiązanie będziemy musieli zdobyć gotówkę… sprawa wcale się nie komplikuje!

W procesie ubiegania się o kredyt gotówkowy – w przeciwieństwie do innych kredytów - nie ma obowiązku określenia celu, na jaki wydamy otrzymane pieniądze. Co za tym idzie cel, na który zostanie przeznaczony kredyt, nie ma wpływu na decyzję banku.

Jak szybko potrzebne są pieniądze?

Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie. Jak długo możemy czekać na pieniądze – czy przypadkiem każdy dzień bez komputera nie przyniesie strat, czy awaria instalacja (czy to wodnej, czy gazowej) nie będzie zbyt uciążliwa? W takich przypadkach, wydaje się, czas jest na wagę złota.

W Santander Consumer Bank od momentu złożenia wniosku informację o podjęciu decyzji w związku z przyznaniem kredytu gotówkowego można otrzymać nawet w ciągu piętnastu minut! W zależności od tego, jaki został wybrany sposób przekazania środków, pieniądze możemy otrzymać w czasie:

- piętnastu minut, jeśli odbieramy pieniądze w kasie oddziału;

- kilku dni, jeśli wybraliśmy przekaz pocztowy;

- do następnego dnia roboczego po zawarciu umowy, jeśli przekazanie środków ma być w formie przelewu na rachunek osobisty.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *