Finanse

Praca online – jak znaleźć pracę przez Internet?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
wrz 25 2019

Masz dość dojazdów do pracy? Podejmij pracę online!

Praca stacjonarna to nie jest rozwiązanie dla każdego – jechać do biura, siedzieć 8 godzin w gwarze i hałasie, a potem wracać do domu w godzinach szczytu. Łącznie pół dnia tracimy na dojazdy i pracę, a kiedy wracamy do mieszkania to już nic nam się nie chce. Dlatego najlepszym wyjściem będzie rozpoczęcie pracy online – przez Internet. Nie trzeba wychodzić z domu, nie trzeba nawet przebierać się z piżamy! Można pracować również z każdego innego, dowolnego miejsca, gdzie jest dostęp do Internetu. Jednak i do takiej pracy należy odpowiednio się przygotować, a zacząć należy od CV i znalezienia dobrej strony, która może pomóc nam w zatrudnieniu.

Przygotuj swoje CV żeby zaskoczyć pracodawcę

I tutaj nie można pominąć tego, jak wielką wagę ma wasze CV. Żeby podjąć większość prac online – trzeba mieć przygotowany ten dokument i to najlepiej jak się tylko da, aby całkowicie zdeklasować swoich przeciwników w walce o stanowisko. Co powinno mieć w sobie CV idealne, jeśli planujemy pracować zdalnie przez Internet?

  • Dokładnie sprawdź poprawność swoich danych osobowych. Pamiętaj również o dobrej konstrukcji CV – na górze dane, zdjęcie, a potem kolejno odpowiednie punkty tj. doświadczenie, wykształcenie, znajomość języków itp.
  • Podawaj te umiejętności, które faktycznie mogą ci się przydać na miejscu, na które aplikujesz.
  • Pamiętaj aby wszystko było uporządkowane chronologicznie.
  • Twoje zdjęcie musi być profesjonalne – żadnych dzióbków, zdjęć w lustrze i na tle bałaganu w pokoju.
  • Wyróżnij się na tle kandydatów – możesz stworzyć CV za pomocą kreatora.
  • Pamiętaj o klauzuli! Inaczej nikt się z tobą nie skontaktuje.

Możesz być tym, kim chcesz

Czyli zastanów się co możesz robić, kiedy decydujesz się na podjęcie pracy przez Internet. Chcesz być copywriterem bo masz lekkie pióro i wykształcenie kierunkowe? A może wirtualna asystentka to jest to? Grafik? Programista? Tłumacz? Można by tak wymieniać w nieskończoność, bo obecnie pracy zdalnej w takich kierunkach jest sporo. Najważniejsze jednak to odkryć w sobie co lubimy, co daje nam satysfakcję, co jest dla nas stworzone – a potem zacząć to robić. No, trzeba jeszcze wiedzieć gdzie ogłoszeń szukać...

Pomóż się znaleźć

Możesz zrobić to zarówno za pośrednictwem stron, które umożliwiają przedstawienie ciebie jako kandydata i dać się znaleźć. Ale większość osób woli wysłać swoje CV i poszukać pracy na własną rękę – trzeba jednak wiedzieć gdzie. A stron jest sporo m.in. https://pracaonline.net/, która ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników, a także posiada wiele ciekawych ofert pracy online – jak widać po nazwie domeny jest nastawiona głównie na to.

Nie czekaj – jeśli wiesz, że praca w biurze nie jest dla ciebie, praca online może okazać się prawdziwym wybawieniem.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *