Finanse

Sztabki złota i złote monety inwestycyjne. monety bulionowe

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lip 26 2017

inwestycje w złoto

Ludzie od wieków nie tylko oszczędzają, ale i inwestują. Oszczędzanie pozwala zgromadzić jakieś pieniądze na czarną godzinę. Inwestowanie pozwala je jednak powiększyć i w ten sposób dodatkowo się zabezpieczyć. Niektórzy inwestują w nieruchomości, inni w obligacje, a jeszcze inni w szlachetne kruszce. Sztabki złota i złote monety to jedna z najpewniejszych form lokowania kapitału – a to niezmiernie ważne, bo przecież chcemy się wzbogacić, a nie stracić oszczędności! Kto szczególnie powinien się tym zainteresować? 

Sztabki złota i złote monety inwestycyjne - dla kogo?

Kto będzie najbardziej zadowolony z takiej formy inwestowania? Okazuje się, że praktycznie każdy! Jest to dobra metoda dla wszystkich, bez względu na to czy kiedykolwiek osoba taka miała kontakt z inwestowaniem, czy też jest to jej pierwsza próba. Nie każdy musi się znać na giełdzie, a inwestycje w nieruchomości zwykle wiążą się z niezwykle dużymi sumami. Złoto jest drogie, ale i tak tańsze niż takie inwestycje – a przy tym istnieje najmniejsze ryzyko, że coś na tym stracimy. Jest to bardzo wygodny sposób inwestowania, bo nie trzeba się długo namyślać i tak naprawdę wszystko można załatwić przez internet – na przykład na stronie mennica-krakowska.pl

 Zakup sztabek złota

Sztabki złota można nabyć w różnych wielkościach. Wybór jest naprawdę szeroki, więc łatwo dostosować ofertę do swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych. W końcu to rozwiązanie dla wszystkich – nie tylko dla bogaczy. Sztabka złota ważąca 1 gram obecnie kosztuje około 192-202 złote. Im większa sztabka, tym oczywiście więcej trzeba za nią zapłacić. Przy dużych wielkościach i wadze – na przykład 50 gramów – cena przekracza już znacznie 8 tysięcy złotych! Można się też zdecydować na monety inwestycyjne. Ich koszt jest różny – w zależności od tego, jaką się wybierze. Są i tacy, którzy traktują złoto nie tylko jako kapitał, ale i zbierają swoistą kolekcję, więc wybierają egzemplarze pasujące do reszty. Przy tym 1 oz może kosztować 5-6 tysięcy złotych.

złote monety inwestycyjne

Sztabki złota, monety inwestycyjne

Warto wiedzieć, że część kupujących nie tylko traktuje sztabki czy monety ze złota jako kapitał dla siebie, ale i idealny prezent dla innych – który ich zabezpieczy, albo wspomoże w razie trudności. Sprawę ułatwia fakt, że takie produkty są wykonywane z wielką precyzją. Pięknie się prezentują, więc są idealnym upominkiem. W dodatku jest to prezent, który nigdy nie straci wartości, ani nie podlega wahaniom takim, jak na przykład giełda.

Monety bulionowe

Do wyboru wszystkich zainteresowanych są zarówno monety bulionowe (czyli inwestycyjne), jak i właśnie sztabki złota. Trudno powiedzieć co jest lepszym wyborem, ale jedno jest pewne – obydwa są warte uwagi. Znakomicie się prezentują, są inwestycją bezpieczną i trwałą, a do tego korzystną. Zwykle na monety decydują się kolekcjonerzy, natomiast osoby doświadczone, które inwestują już długo, raczej skłaniają się ku sztabkom złota. Liczy się dla nich bowiem sam zakup, a nie jego wygląd. Wybór należy do Ciebie!

 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *