Kariera

5 powodów, dlaczego firma w Anglii?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lut 25 2020

Coraz więcej przedsiębiorców wybiera rejestrację firmy za granicą, w szczególności na założenie spółki Ltd wybierają Wielką Brytanię i tam właśnie rejestruje działalność gospodarczą. Co jest przyczyną, że spółka LTD na wyspach jest bardziej atrakcyjna od prowadzenia firmy w kraju (np. sp. z o.o. w Polsce)?

Brak uciążliwej biurokracji

Zarówno założenie firmy, jak i jej prowadzenie jest znacznie prostsze niż w Polsce. Nie bez powodu brytyjski system uznawany jest za najbardziej otwarty dla inwestorów. Jest tak skonstruowany, by przyciągnąć i zatrzymać przedsiębiorcę. Rejestracja spółki LTD nie wymaga posiadania kapitału, a formalności zajmują kilka godzin. Chociaż księgowość spółki LTD nie jest prosta, to wystarczy powierzyć ją wyspecjalizowanej kancelarii księgowej, by była prowadzona terminowo i solidnie. Nie ma konieczności posiadania kasy fiskalnej, a kontrole przeprowadzane są telefonicznie. Kancelaria może reprezentować Ciebie i Twoją firmę przed urzędami w UK, a urzędnicy są życzliwi i pomocni.

Przejrzysty i przyjazny system podatkowy

Brytyjski system podatkowy jest przejrzysty i przyjazny dla przedsiębiorcy. Spółka niezatrudniająca pracowników rozlicza pierwszy podatek dopiero po roku od momentu rejestracji, a na jego zapłacenie ma jeszcze 9 miesięcy. Tak więc pierwszy podatek może się pojawić po 21 miesiącach od rejestracji firmy. Podatek opłacany jest po odliczeniu wszystkich kosztów, w tym pensji dyrektorów. Wysoka kwota wolna od podatku 12.500 funtów pozwala na osiąganie sporych dochodów bez konieczności płacenia podatku. Kwoty te można zwielokrotnić, zwiększając liczbę dyrektorów w spółce i każdemu z nich wypłacając pensję.

Składki emerytalne i emerytura

Prowadząc spółkę LTD od wypłaconego wynagrodzenia do wysokości 8628 funtów rocznie, nie opłaca się składek na ubezpieczenie społeczne. Dopiero po przekroczeniu tej kwoty, aż do osiągnięcia 12.500 funtów opłaca się składki, które wynoszą około 300 zł. Powyżej tego progu składki naliczane są procentowo. Po 10 latach prowadzenia firmy, dyrektor ma prawo do brytyjskiej emerytury. Odkładanie na emeryturę na wyspach się opłaca, gdyż podstawowa emerytura w Anglii to 3200 zł miesięcznie.

Prestiż i brak konieczności przebywania na miejscu

Spółka LTD to nie tylko prestiż, ale także możliwość prowadzenia jej z dowolnego miejsca na świecie. Nie ma konieczności bycia rezydentem w UK, by zarejestrować i prowadzić spółkę. Ta forma prawna rozpoznawalna w każdym zakątku świata, nie rodzi ograniczeń jak jej polski odpowiednik. Dla klientów spółka LTD oznacza stabilność i pewność, co przekłada się na łatwe nawiązywanie współpracy. Posiadanie osobowości prawnej zwiększa zaufanie i renomę firmy.

Brak odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki LTD

Spółka LTD pozwala na wyłączenie odpowiedzialności jej wspólników za długi firmy. Osobowość prawna spółki jest niezależna od osób ją tworzących. Oznacza to, że udziałowiec odpowiada za długi wyłącznie do wysokości własnego udziału. Powyżej wysokości udziału nie ponosi odpowiedzialności z majątku osobistego.
Argumentów przemawiających za założeniem firmy właśnie na wyspach jest znacznie więcej. Brytyjski system jest tak skonstruowany, by przedsiębiorca rozwijał biznes i osiągał zyski. Na każdym etapie działalności spółki przedsiębiorcy mogą korzystać z ułatwień i udogodnień.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *