Kariera

Drukarnia internetowa - o czym należy pamiętać przy składaniu zamówienia?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
kwi 12 2018

drukarnia internetowa

Drukarnia internetowa kiedyś kojarzona z luksusem i ofertą niedostępną dla wszystkich, dziś ma inne oblicze. W ofertach, które posiadają tego typu placówki, znajdują się produkty i usługi, które są skierowane już nie tylko do dużych firm i agencji, ale także do osób prywatnych chcących składać małe i ściśle spersonalizowane zamówienia. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z oferty drukarni internetowych, ponieważ zapewniają wygodę, oszczędność czasu i szybką wysyłkę.

Drukarnie internetowe - przygotowanie zamówienia

Drukarnie internetowe na swoich stronach zamieszczają zazwyczaj poradniki, które mają na celu ułatwić złożenia zamówienia oraz uniknięcie błędów i nieporozumień, które mogłyby wpłynąć na przebieg jego realizacji i ostateczny rezultat. Najważniejszą zasadą, którą powinien kierować się potencjalny klient przed złożeniem zamówienia jest odpowiednie przygotowanie pliku do druku, co oznacza zapisanie go w konkretnym formacie, wybór kolorystyki oraz umieszczenie potrzebnych informacji (np. w przypadku wizytówek czy papierów firmowych). Najbardziej pożądanym formatem pliku jest ten zapisany w PDFie. Zaleca się ustawianie największych rozdzielczości, kolorystyki na CMYK i zachowanie spadów z dokumentów. Zastosowanie się do tych podstawowych zasad pozwoli uniknąć w przyszłości ewentualnych problemów z realizacją zamówienia.

Drukarnia internetowa lobos.promo

Internetowa drukarnia wielkoformatowa - rodzaje wydruków i ich powierzchni

Internetowa drukarnia wielkoformatowa jest typem miejsca, z którym ze względu na rodzaj oferowanej usługi, współpracują najczęściej duże przedsiębiorstwa i placówki. Zaliczyć do nich można: szkoły, urzędy, agencje reklamowe, duże firmy przemysłowe czy też kluby sportowe.  W swojej ofercie  internetowe drukarnie wielkoformatowe zawierają najczęściej: banery reklamowe, plakaty, billboardy, naklejki na folii, fototapety.

Każdy produkt musi być stworzony pod kątem miejsca, w którym będzie się znajdować, dlatego bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego materiału do jego wykonania. Istnieje kilka rodzajów powierzchni, na których drukowane są wielkie formaty: baner powlekany i baner laminowany, folia OWV, folia monomerowa, folia wylewana, siatka mesh, papier blueback lub plakatowy.

drukarnia internetowa

Drukarnia internetowa 24h - wygoda i szybkość

Drukarnia internetowa 24 h skierowana jest przede wszystkim do osób, które cenią sobie wygodę, swój czas i szybkość realizacji zamówień. Bardzo często w natłoku codziennych spraw zapomina się o niektórych czynnościach do wykonania, w tym o złożeniu zamówienia w drukarni. Drukarnie internetowe 24 h zapewniają szybszy proces realizacji zamówienia niż tradycyjne placówki, które się tym zajmują. Dodatkową zaletą korzystania z usług oferowanych przez tego typu miejsc jest fakt, że po gotowe zamówienie nie trzeba się nawet ruszać z domu, ponieważ wiele drukarni, szczególnie tych całodobowych, przesyła gotowe zamówienia za pośrednictwem firm kurierskich.

Drukarnia internetowa - naklejki i ich rodzaje

Drukarnie internetowe oferują wykonanie różnego rodzaju produktów. Można w nich zamówić plakaty, banery reklamowe, wizytówki, kalendarze i wiele, wiele innych. Wszystkie zamówienia charakteryzują się określonymi parametrami i właściwościami, które są dostosowane odpowiednio do miejsc, którym są dedykowane. Istnieją też znaczne różnice pomiędzy produktami, które jak mogłoby się niektórym wydawać, posiadają tylko jeden format i materiał, z którego są zrobione. Mowa tu o rzeczach, które w swojej ofercie ma chyba każda drukarnia internetowa - naklejkach. Można podzielić je na kilka kategorii. Wyróżniamy: naklejki magnetyczne, na folii monomerycznej, polimerowej lub plombowej. Różnią się one także sposobem wykonania - mogą być cięte na gilotynie lub na ploterze.

Drukarnia internetowa - zaproszenia i ich rodzaje

Drukarnie internetowe w swojej ofercie posiadają szereg produktów, które swoje zastosowanie znaleźć mogą w wielu sytuacjach. Do takich przedmiotów zaliczyć można na pewno zaproszenia. Wykorzystywane są przed ważnymi uroczystościami szkolnymi, rodzinnymi czy firmowymi. W ostatnich latach kładzie się coraz większy nacisk na to, aby były wyjątkowe i posiadały ciekawe projekty graficzne. Dobra drukarnia internetowa tworzy zaproszenia  z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Realizując zamówienia bierze się pod uwagę kilka kwestii, które będą miały istotny wpływ na jego przebieg: uzgadnia się z rozmiar zaproszeń i ich kolorystykę, a także wybiera rodzaj papieru.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *