Kariera

Jakie meble fryzjerskie trzeba mieć w swoim salonie?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
maj 10 2023

Meble fryzjerskie

W salonie fryzjerskim klient może się zrelaksować, miło spędzić czas, a resztę zostawić profesjonalistom. W fotelu fryzjerskim, w zależności od usługi, można spędzić nawet cztery godziny. Wyposażenie takiego salonu powinno więc łączyć w sobie komfort, funkcjonalność i przyjemny dla oka wygląd. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli fryzjerskich

Meble fryzjerskie - jak wyposażyć salon fryzjerski?

Aby stworzyć i wyposażyć przestrzeń salonu fryzjerskiego, konieczne jest wydzielenie pewnych stref, aby ułatwić pracę fryzjerom. Przy wejściu powinna znajdować się recepcja i poczekalnia. Strefa fryzjerska znajduje się w centrum salonu. Znajdą się w niej najważniejsze elementy, takie jak fotele fryzjerskie, konsole, taborety oraz narzędzia fryzjerskie. W strefie przygotowawczej i pielęgnacyjnej stosuje się myjnię fryzjerską.

Nasze doświadczenie nauczyło nas, że meble takie jak fotele fryzjerskie i myjnie powinny być wygodne, trwałe, a przede wszystkim wysokiej jakości. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby wybrać najlepsze meble fryzjerskie Ayala do swojej przestrzeni.

Meble fryzjerskie

Na co zwrócić uwagę wybierając meble fryzjerskie do swojego salonu?

Meble fryzjerskie do recepcji i poczekalni salonu fryzjerskiego możesz wybrać na podstawie ich wyglądu. Należy pamiętać, że tworząc niepowtarzalny wystrój, recepcja musi być ergonomiczna, a poczekalnia powinna być łatwa do czyszczenia.

Fotele fryzjerskie to najważniejsze meble w salonie. Dobry fotel fryzjerski powinien być wygodny, funkcjonalny i dodawać salonowi charakteru. Należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę fotela, ale także na jego cechy praktyczne, które ułatwią pracę fryzjerom. Przydatny jest na przykład system cichej regulacji, który pozwala na zmianę wysokości, a także materiał, który jest łatwy w czyszczeniu. Fotel powinien posiadać podłokietniki i podnóżki, które zapewnią klientowi stabilność podczas otrzymywania zabiegów.

Taboret fryzjerski to mebel, który pozwala fryzjerowi wykonywać zabiegi fryzjerskie w pozycji siedzącej. Powinien mieć regulowaną wysokość, oraz posiadać kółka dla wygody fryzjera.

Konsole fryzjerskie - W zależności od aranżacji w salonie, konsoleta może być stosowana z lustrem, lub tylko z lustrem. Można zastosować konsolę lub stolik z dodatkowymi półkami lub szufladami, aby zwiększyć przestrzeń do przechowywania kosmetyków lub przyborów. Najważniejsze, niezależnie od wybranego modelu, jest to, że klient ma możliwość obserwowania pracy fryzjera w czasie rzeczywistym.

Umywalka fryzjerska to połączenie fotela i umywalki, które służy do mycia i pielęgnacji włosów. Ten mebel, podobnie jak fotel barberski musi być łatwy do utrzymania w czystości. Umywalka musi być wykonana z ceramiki odpornej na zabrudzenia. Misa umywalki powinna być ruchoma, co pozwoli na łatwe dostosowanie jej do potrzeb klienta. Zwiększy to wygodę, zarówno dla fryzjera, jak i klienta.

Pomocniki fryzjerskie to szafki z wieloma szufladami na kółkach. Poprawiają jakość pracy fryzjera, umożliwiając mu przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów w pobliżu fotela.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *