Kariera

Szafa BHP, czyli niezbędnik w Twoim zakładzie pracy!

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lut 5 2019

szafa BHP

Szafa BHP to bardzo funkcjonalne i estetyczne wyposażenie nie tylko pomieszczeń socjalnych w zakładach pracy, ale też w obiektach sportowych, szkołach i miejscach, gdzie przechowywana jest odzież. Jakie są zalety szafy, gdzie jej szukać i jaki rodzaj wybrać?

Szafa ubraniowa BHP

Ten rodzaj mebla jest przeznaczony do środowisk takich jak szkoły, kluby sportowe i fitness oraz firmowe przebieralnie. Szafa ubraniowa BHP została zaprojektowana w celu wygodnego przechowywania odzieży, co zapewniają przegrody wyposażone w półkę na nakrycia głowy i drążek ubraniowy. Wspomniany model często posiada drzwi, w których każdy znajdzie uchwyt na etykiety i otwory wentylacyjne w górnej oraz dolnej części. Dodatkowo, dbając o wysoki standard w miejscu pracy oraz bezpieczeństwo, szafy takie są wyposażone w zamki cylindryczne.

Szafa BHP typu L

Taka forma szafy zazwyczaj wyposażona jest w wieszaki boczne oraz drążek na wieszaki ubraniowe. Drzwi wykonane w kształcie litery L w komfortowy sposób pozwalają wykorzystać dostępną przestrzeń, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, a tym samym oferują większe wykorzystanie zwłaszcza w klubach sportowych czy szkołach. Otwory wentylacyjne w szafach BHP typu L znajdują się w ścianach tylnych, które umożliwiają wymianę powietrza między szafą a pomieszczeniem. Szafy mogą stać na podłodze, na nóżkach lub podstawach.

szafa ubraniowa BHP

Szafy skrytkowe

Szafy skrytkowe zostały stworzone z myślą o przechowywaniu produktów spożywczych i znajdują zastosowanie w takich miejscach jak jadalnie, stołówki, bufety pracownicze czy szkolne. Co ciekawe, ten rodzaj elementu wyposażenia wnętrz jest równie często przeznaczony do przechowywania podręcznych rzeczy w zakładach pracy, marketach, na dworcach, a także w muzeach, przez co umożliwia swobodne korzystanie z atrakcji, nie martwiąc się przy tym o najcenniejsze rzeczy. Skrytki charakteryzują się różnymi rozmiarami, dlatego wielkość przedmiotów nie jest aż tak ważna.

Higiena przede wszystkim

Rygorystyczne zasady BHP wymagają wykorzystania metalowych szaf, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeń pracowniczą w firmie. Meble te wyróżniają się bardzo wysoką higieną, ponieważ utrzymanie czystości można osiągnąć już przy wykorzystaniu wygodnego mycia mebla wodą z detergentem. Ponadto otwory wentylacyjne, które znajdują się niemal w każdej szafie, dbają o swobodny przepływ powietrza.

Szafa BHP - cena

Szafy ubraniowe BHP występują w cenie ok. 360 zł, szafa typu L to koszt około 800 zł, natomiast szafy skrytkowe oscylują między 900 a 1500 zł.

Szafy BHP wykonane z metalu znajdą też miejsce punktach montażowych, garażach czy warsztatach. Ze względu na to, jak długie użytkowanie zapewniają i jak dużą odpornością się charakteryzują – polecane są też w przypadku tych ciężkich, montażowo-remontowych prac. Szczególnie warto dodać, że takie meble wykonane z metalu są bardzo wytrzymałe, a do tego odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Szafy BHP to też meble wykonane z blachy stalowej, a do tego zabezpieczone antykorozyjnie. Więcej na stronie lobos.pl.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *