Kultura

7 powodów, dla których nadal powinieneś chodzić do kina

Redakcja dziennikpolski.com.pl
maj 4 2020

Pomimo wielu opcji na żądanie, które są do Państwa dyspozycji, proponujemy następujące propozycje, dlaczego wyjazd do kina jest nadal najlepszym doświadczeniem filmowym

W dzisiejszych czasach jest wiele sposobów na oglądanie filmów bez chodzenia do kina, a wiele z nich jest nawet legalnych. Rozumiejąc atrakcyjność curlingu na kanapie z abonamentem Netflix, bądźmy realistami - są pewne doświadczenia, które można zdobyć tylko w murach lokalnego kina. Oto powody, dla których wciąż zbieramy ciężko zarobione pieniądze na nowy film w pluszowych fotelach chłodnego, ciemnego kina.

Przeczytaj także: Repertuar kin Bytom

Unikaj spoilerów i bądź częścią rozmowy.

Spójrzmy prawdzie w oczy, media społecznościowe zawładnęły światem w taki sposób, że nikt nie jest już w stanie utrzymać tajemnicy, zwłaszcza jeśli ta tajemnica jest czymś w rodzaju "OMG, czy możesz uwierzyć, że [SPOILER] był zabójcą w [MOVIE YOU WERE WERE TOTALLY GONNA SEEEEEN WHEN IT WAS AVAILLE ON NETFLIX]?!?!?!!". Jeśli chcesz być stroną w rozmowach z kumplami o najnowszej popkulturze, to tak naprawdę musisz konsumować najnowszą popkulturę w odpowiednim czasie, co w przypadku filmów oznacza, że prawdopodobnie będziesz musiał opuścić komfort swojej kanapy w piątkowy (lub czwartkowy) wieczór.

Twoje kino domowe może i jest dobre, ale nie jest takie dobre.

Może zrzuciłeś małą fortunę na 90-calowy telewizor 3D z dźwiękiem przestrzennym i odtwarzaczem Blu-ray, ale są pewne wrażenia kina domowego, których nie da się odtworzyć w kinie domowym. Okulary, takie jak Gravity czy zapierająca dech w piersiach scena wspinaczki w wieżowcu w Mission: Niemożliwe - Ghost Protocol należy umieścić na ekranie, który nigdy nie będzie w stanie zmieścić się w Twoim domu.

Filmy robione są do oglądania w teatrze.
Wspaniały film zawsze będzie niesamowity, bez względu na to, gdzie i jak go zobaczysz, ale twórcy zawsze zamierzają oglądać swoje filmy w zaciemnionym kinie, na tym dużym ekranie, gdzie nie można się zatrzymać w środku kulminacyjnej sceny tylko po to, aby można było włożyć pranie do suszarki.

Opcje jedzenia i picia stały się lepsze.

Wszyscy uwielbiają jęczeć o kosztach przekąsek filmowych, ale przynajmniej wybory się poprawiły. Więcej teatrów w okolicy rozgałęzia się od popcornu i nachos i włączając w to elementy posiłków, takie jak hamburgery, paluszki z kurczaka i frytki, a także zdrowsze opcje, takie jak pakowane kubki humusu i precle. Ale kogo obchodzi jedzenie, kiedy masz ochotę na koktajl z filmem? Coraz więcej multipleksów ma w lobby bary, w których można zamówić smaczny napój i zabrać go do kina.

Nie musisz się już spóźniać na te nocne filmy.

Niezależnie od tego, czy twoją trucizną na kujona był Harry Potter, Władca Pierścieni, czy Marvel-flavored, wiesz, że zebranie się z bandą podobnie myślących obsesji na pierwszą projekcję bardzo oczekiwanego filmu jest bardzo szczególnym doświadczeniem. Ludzie ubierają się w kostiumy, robią specjalne koszulki i każdy, kto tam jest, ma jedną wspólną cechę: naprawdę chcą zobaczyć ten film. Nie będzie tu żadnych smsów w połowie filmu. To, co będzie, to tłum ludzi krzyczących, krzyczących i szalejących w tych samych ulubionych chwilach, które kochasz. Po prostu, to jest dużo zabawy. A w dzisiejszych czasach nie musisz się martwić o to, że wciągniesz swoją śpiącą padlinę do biura w piątek rano, ponieważ studia wydają teraz te filmy w czwartkowe wieczory już o 19:00. Więc możesz myśleć, że będziesz musiał się martwić, że zemdlejesz następnego dnia.

Wspierasz typy filmów, które uwielbiasz, a może uda ci się zrobić ich więcej?
Film biz jest po prostu, że, biznes, i bigwigs decydują, jakie filmy zrobić na podstawie tego, co robi dobrze w kasie. Więc głosuj z dolarami i daj im znać, co lubisz. Jeśli nie, będą nadal dawać nam nowe iteracje Teenage Mutant Transformer Rangers From Space.

Chodzi o wspólne doświadczenie.

Kiedy oglądasz film w kinie, dzielisz się nim ze wszystkimi wokół. Nie ma czegoś takiego jak pokój pełen ludzi śmiejących się, płaczących lub sapiących w tych samych momentach, w których wspólnie wędrują przez historię.

Weź nas do swojej skrzynki odbiorczej
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe i najlepsze informacje z Twojego miasta i nie tylko.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *