Kultura

„Anioł łez. Podcięte skrzydła” to emocjonalna opowieść dla każdego

Redakcja dziennikpolski.com.pl
paź 12 2022

Jeśli przez całe życie wspinałeś się pod górę, czy możesz w końcu z niej zejść? Czy też zawsze trzeba wspinać się pod górę, której szczytu nie widać? Życie Diany bohaterki historii „Anioł łez. Podcięte skrzydła” nie jest łatwe, odkąd zmarli jej rodzice, a ona i jej brat trafili do rodziny zastępczej, która rygorystycznie wychowuje swoich podopiecznych.

Fabuła opowieści „Anioł łez. Podcięte skrzydła”

W opowieści „Anioł Łez. Podcięte skrzydła” Diana, dziewczyna, która nie miała rozpieszczonego życia, straciła rodziców, a potem znalazła się w rodzinie, która teoretycznie powinna ją chronić, ale w praktyce jak się okazało tak nie jest. Pewnego dnia do Diany podchodzi Daniel, chłopak, który jej się podoba. 

Dziewczynka została umieszczona wraz z bratem w domu zastępczym w Spokane. Jej nowi rodzice zastępczy wychowywali ją surowo. W związku z tym u dziewczynki pojawił się uraz emocjonalny wraz z nabyciem wady wymowy. Była ona również obiektem drwin ze strony kolegów z klasy. W efekcie Diana zamknęła się w sobie i nie spotykała się z nikim na co dzień. Można stwierdzić, że emocjonalna bohaterka to skrzywdzony człowiek anioł. Skrzydła, które z czasem otrzymuje świadczą o jej prawdzie i dobrym sercu, które od samego początku posiada.

To wszystko zmieniło się, gdy dziewczynka  poznała Daniela, który był z dobrej rodziny. Mówiono o nim, że był idealnym synem, bratem, a także wzorowym uczniem. Daniel podarował Dianie nadzieję. Przy nim dziewczyna odważyła się otworzyć swoje serce na świat, nawiązała kilka przyjaźni, zaczęła marzyć. Młody mężczyzna skrywa jednak pewną mroczną tajemnicę. Jego decyzje będą stanowić zagrożenie nie tylko dla niej, ale także dla jej najbliższych z otoczenia.

Czy wszystkie dobre rzeczy nie powinny się szybko kończyć? Czy Diana odnajdzie wieczną miłość, czy to tylko gra, którą urządził jej chłopak? Jak potoczą się losy tych bohaterów?

Dlaczego warto poznać historię „Anioł łez. Podcięte skrzydła"?

Na wstępie warto zaznaczyć, że tego typu książka jest godna polecenia. Autorka wybrała bardzo ciekawą historię. Szczerze mówiąc od samego początku jest porywająca i wywołuje wiele emocje, które złamią Wam serce, a także doprowadzą do łez w oczach.

Jeśli myślicie, że w późniejszych rozdziałach będzie mniej emocji, to jesteście w błędzie, wszystko od złości, smutku po radość po prostu wychodzi później. To nic innego jak emocjonalny rollercoaster: To ciekawe doświadczenie jest umieszczone w fabule tej książki, którą na pewno warto przeczytać.

Bohaterowie tej pięknej powieści, która uskrzydla nie są nudni ani też przyziemni, są genialnie wykreowani, nie da ich się nie lubić. Już od samego początku czytelnik pragnie im kibicować.

Styl pisania autorki sprawia, że bez wahania warto sięgnę po jej kolejną książkę. Dla niektórych może być to pierwsze spotkanie z tym dziełem, ale na pewno po przeczytaniu nie będzie ostatnim. W związku z tym warto też polecić ją każdemu także w formie audiobooku. W tej niesamowitej opowieści jest tak wiele, że trzeba po nią sięgnąć i samemu się przekonać. To nie tylko historia Diany i Daniela, ale w niektórych rozdziałach poznajemy perspektywy i historie innych osób.

To książka, która pozostanie w pamięci na bardzo długi czas i do której będziecie wracać. Jeśli spodziewacie się słodkiej albo też przesłodzonej historii, to będziecie zawiedzeni, bo ta książka wcale taka nie jest. Co mi osobiście bardzo się podobało. Brawo dla autorki za to, że stworzyła tak piękną, wzruszającą i niezapomnianą historię, która na długo pozostanie w myślach oraz sercu czytelnika.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *