Kultura

Damiano David i Thomas Raggi z Måneskin całują się na scenie podczas koncertu w Polsce, nawołując do równouprawnienia osób LGBT

Redakcja dziennikpolski.com.pl
cze 28 2021

Damiano David i Thomas Raggi z Måneskin pocałowali się na scenie podczas koncertu w ramach poparcia dla praw osób LGBT+ i protestu przeciwko homofobii w Polsce.

Mówiąc do tłumu, że "powinni móc to robić bez obaw", twórcy hitu Zitti E Buoni, którzy wygrali Eurowizję w zeszłym miesiącu z absolutnym bopem, doprowadzili fanów na Polsat SuperHit Festival w Sopocie do szału.

Kiedy zespół zakończył swój set anglojęzycznym hitem I Want To Be Your Slave, wokalista Damiano obrócił się do gitarzysty Thomasa, a para złapała się za głowy i pocałowała.

Po pocałunku Damiano powiedział do tłumu: "Uważamy, że każdy powinien mieć prawo do tego bez żadnych obaw.

Uważamy, że każdy powinien mieć pełną swobodę bycia kimkolwiek, kurwa, chce.

Damiano David i Thomas Raggi z Måneski

Ruch ten został odebrany jako protest przeciwko rosnącej homofobii w kraju, po tym jak w zeszłym roku doniesiono, że prawie 100 polskich samorządów miejskich lub lokalnych w pewnym momencie ogłosiło, że są "wolne od ideologii LGBT".

Rada Europy uznała, że sytuacja w zakresie praw osób LGBT+ w Polsce jest najgorsza w całej Unii Europejskiej.

Udostępniając klip na oficjalnym Instagramie Måneskin, poruszające słowa Damiano zostały ponownie udostępnione, a basistka Victoria De Angelis skomentowała je słowami: 'Wszyscy powinniśmy być dumni z tego, kim jesteśmy. Kochamy cię!

Måneskin - w skład którego wchodzi również perkusista Ethan Torchio - od dawna popierają prawa LGBT+ i wykorzystali swoją platformę do nazywania nierówności.

Zespół - który otwarcie mówi o swojej seksualności i w wywiadzie z lutego 2021 roku dla magazynu Corriere della sera, Victoria określiła się jako biseksualna, Thomas jako heteroseksualny, Damiano powiedział, że jest heteroseksualny, ale 'ciekawy', podczas gdy Ethan jest 'wolny seksualnie' - ostatnio uświetnił okładkę włoskiego wydania Pride Vanity Fair.

Czytaj również: Kasia Stankiewicz świeci łonem na SuperHit Festiwal

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *