Kultura

Muzyka wpływa na nasze życie w pozytywny sposób

Redakcja dziennikpolski.com.pl
maj 18 2020

Muzyka zawsze była ogromną częścią mojego życia. Słucham muzyki tak długo, jak długo pamiętam. Teraz nie ma ani jednego dnia, kiedy nie słucham muzyki. Muzyka jest przyjemna w słuchaniu, ale jest coś, co naukowcy badają od lat: czy muzyka w jakikolwiek sposób wpływa na zdrowie psychiczne?

W moich osobistych doświadczeniach mogę z łatwością odpowiedzieć na to pytanie, że tak, muzyka wpływa na zdrowie psychiczne, i to w pozytywny sposób.

W liceum nie byłem w tym samym stanie psychicznym, w jakim jestem dzisiaj. Byłam bardzo przygnębiona i nie wiedziałam, czy dożyję ukończenia mojej klasy. Mogę podziękować muzykowi i zespołowi za to, że pomogli mi przetrwać te wszystkie trudne czasy: Hoodie Allen i Panic! W Disco.

Ale co dokładnie ci faceci zrobili, żeby mi pomóc? Najpierw w górę, Hoodie Allen. Pamiętam, kiedy kupiłem jeden z jego albumów w 2014, moja mama i ja słuchaliśmy go w drodze do domu. Od razu ją pokochała, a Hoodie była artystką muzyczną, której zawsze razem słuchaliśmy.

Razem z mamą widzieliśmy Hoodie w sumie trzy razy. Naprawdę połączyliśmy się przez jego muzykę, a zobaczenie go bez niej po raz pierwszy 17 listopada było zdecydowanie dziwne uczucie.

Jest jedna piosenka w szczególności z Hoodie's, która mnie wyróżnia: "King to Me." Chociaż nie było jej tylko półtora roku, ta piosenka miała największy wpływ na moje życie. Są w niej słowa piosenki, które mówią: "Kiedy zejdziesz na dół, podniosę cię teraz", a te słowa naprawdę mi odpowiadają.

Tak jak mówią teksty, ta piosenka podniosła mnie na duchu, kiedy czułem się w dół. "King to Me" jest zdecydowanie jedną z moich ulubionych piosenek wszechczasów z tego powodu.

Następny jest mój ulubiony zespół: Panika! W Disco. To mój ulubiony zespół, więc oczywiście pomogli mi w jakiś sposób, prawda? Panic! to zespół, którego zacząłem słuchać, kiedy byłem naprawdę przygnębiony, tak jak Hoodie. Chociaż nie ma jednej konkretnej piosenki, która by mi pomogła, nie oznacza to, że pomogli mi mniej. Dla Panic, to w zasadzie wszystkie ich piosenki mi pomogły. Ich muzyka po prostu zawsze sprawiała, że byłem szczęśliwy i czułem się dobrze ze sobą.

Kiedy ludzie mnie spotykają, mają tendencję do zauważania tatuażu "P" na moim nadgarstku. Jest to tatuaż, który chciałem uzyskać od czasu, gdy zacząłem słuchać zespołu jakieś cztery lata temu, a w końcu dostałem go latem. W rzeczywistości, muzyka ma tak pozytywny wpływ na moje życie, że planuję zrobić więcej tatuaży związanych z muzyką.

Muzyka wiele znaczy dla wielu ludzi na całym świecie. Dotyczy to również ludzi w naszym własnym kampusie. Walker Polivka jest jednym z tych ludzi. Polivka jest dyrektorem generalnym w naszej kampusowej radiostacji 91,5 WGLZ.

"Jest wiele ruchomych części i wyzwań, których można doświadczyć na co dzień. Nie zamieniłabym tego na świat" - powiedziała Polivka. "Codzienna praca z muzyką wielkich nazwisk i artystów niepodpisanych to niewiarygodne doświadczenie". Muzyka na pewno pomogła mi zachować spokój umysłu w bardzo stresujących czasach."

Polivka zgadza się, że muzyka ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. "Muzyka ma taki wpływ na zdrowie psychiczne, że jest niewiarygodny. Muzyka jest bardzo korzystną formą terapii. Jeśli chcesz się napompować, załóż piosenkę. Jeśli jesteś smutny, załóż powolną balladę. Jeśli jesteś szczęśliwy, załóż piosenkę, która sprawi, że się uśmiechniesz. Muzyka jest tak piękna, ponieważ możesz wyrazić siebie na tak wiele sposobów, czy to poprzez śpiew, tworzenie własnej muzyki, czy po prostu słuchanie muzyki. Wszyscy kochają muzykę, ponieważ uderza ona w akord wewnątrz nich. To jest coś, z czym mogą się związać - powiedziała Polivka.

Muzyka wpływa na całe nasze życie, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Niektórzy ludzie słuchają muzyki na co dzień, a to samo może pomóc w kształtowaniu dnia, który będziemy mieli. Musimy jednak uważać na gatunki muzyczne, których słuchamy.

Niektóre gatunki lub piosenki mogą sprawić, że poczujemy się naprawdę szczęśliwi, podczas gdy inne mogą wprawić nas w zły nastrój.
Im więcej będziemy słuchać udanych i szczęśliwych piosenek, tym lepiej będziemy się czuli tą atrakcją.

Zobacz także: Dire Straits teksty i tłumaczenia piosenek

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *