Moda

Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lis 14 2019

Ten dzień zdarza się tylko raz w życiu. Na pewno chcesz prezentować się podczas niego jak najpiękniej. Mimo iż do ślubu zostało ci pewnie jeszcze kilka dobrych miesięcy, a może nawet i cały rok, już teraz zaczynasz rozglądać się za rozmaitymi białymi sukniami, by wybrać taką, która będzie do ciebie idealnie pasować. Wybór masz olbrzymi, dlatego dobrze rozważ każdą z opcji. Suknie ślubne przygotowywane są dla klientek o zupełnie innych typach figury czy nawet osobowościach. Dzięki temu na pewno uda ci się znaleźć taką kreację, w której od razu poczujesz się wyjątkowo.

Jaka powinna być suknia ślubna?

A twoja suknia musi pasować nie tylko do twojej sylwetki, ale także i do twojego charakteru. Nie możesz wciskać na siebie czegoś, w czym poczujesz się jak zupełnie obca osoba. Znasz przecież swój styl. Wiesz, w czym czujesz się dobrze, a jakich typów ubrań nie założyłabyś nawet pod przymusem. Nie powinnaś zatem stylizować się w taki sposób, by przypodobać się rodzinie, znajomym albo nawet swojemu mężczyźnie. Wybierz to, co od razu rzuci ci się w oko. To oczywiste, że w dniu swojego ślubu będziesz wyglądać nieco bardziej elegancko i strojnie niż zwykle, ale nie oznacza to, że masz wciskać się w bufiastą kreację wysadzaną cekinami, jeżeli na co dzień wybierasz luźne dżinsy i kolorowe t-shirty. Nie próbuj robić z siebie kogoś, kim nie jesteś. Niech suknia ślubna podkreśla twoją indywidualność i charakter. Niekoniecznie nawet musisz decydować się na zakup zupełnie białej kreacji. Jeżeli lepiej czujesz się w innych kolorach, postaw na barwę kości lub odcień kremowy. To ty masz być w pełni zadowolona ze swojego wyglądu w tym jakże ważnym dniu.

Oczywiście musisz zadbać także o to, by kreacja idealnie pasowała do twojej figury. A niestety suknie ślubne spotykane w tradycyjnych salonach mają najczęściej standardowe rozmiary, które pasują wyłącznie na proporcjonalne modelki. Jeżeli jesteś nieco niższa lub znacznie wyższa od przeciętnych kobiet, poprawki okażą się niezbędne. Nie ma nic gorszego od zakupu sukni, która jest zauważalnie za długa lub za krótka. Aby oszczędzić sobie tych niepotrzebnych stresów, możesz od razu zdecydować się na wykonanie ubrania szytego na miarę. Co prawda wykonanie sukni u krawcowej jest znacznie droższym rozwiązaniem od zakupu gotowej kreacji, ale jednak na własnym weselu (które masz tylko raz w życiu) nie powinnaś oszczędzać. Przemyśl tę opcję. Być może twoje koleżanki polecą ci nawet jakąś tańszą krawcową, u której same szyły swoje ślubne kreacje. Zapłacisz trochę więcej, ale będziesz mieć pewność, że sukienka zostanie idealnie dopasowana do twojej figury, wzrostu czy wszelkich mankamentów. Na coś takiego warto wydać więcej pieniędzy.

Teoretycznie twoja kreacja na wesele nie musi być zgodna z aktualną modą, ale jeśli zależy ci na tym, by wyglądać naprawdę stylowo, sprawdź, jakie suknie ślubne będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie. Trendy te zmieniają się z roku na rok. Całe szczęście są one tak różnorodne i skrajne, że na pewno któryś z nich trafi w twój gust.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *