Moda

Moda ślubna z XXI wieku

Redakcja dziennikpolski.com.pl
mar 8 2022

Moda ślubna to prężnie rozwijający się biznes. Wiele kobiet podczas przygotowań do własnego ślubu szykuje się na wydatki przekraczające standardowy budżet domu. Faktem jest, że ślub to jedna z droższych imprez w życiu każdego człowieka. Wystarczy tylko wspomnieć o jedzeniu, transporcie czy ekipie zajmującej się rejestracją całego dnia, by zdać sobie sprawę, że lista wydatków jest zatrważająco długa. Niemniej, gra warta jest świeczki, ponieważ jest to dzień jedyny w swoim rodzaju, w którym obie strony mają czuć się wyjątkowo. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zmuszane do wydawania kolosalnych pieniędzy na ubiór. W dzisiejszych czasach suknie ślubne (https://www.annakara.com/) z recyklingu cieszą się coraz większą popularnością. A w związku z tym, że mamy do czynienia z recyklingiem, to możemy również liczyć na nieco niższą cenę. Czy warto?

Suknia z drugiej ręki?

Wbrew pozorom sytuacja wcale nie należy do skomplikowanych. Wiele zależy od nastawienia panny młodej, ponieważ trzeba się liczyć z tym, że niektóre panie będą chciały zainwestować ogromne pieniądze i zdobyć sukienkę marzeń. Dla niektórych jednak kobiet sukienka ma nieco mniejsze znaczenie, a wydawanie bajońskich sum na kreację, w której pokażą się ten jeden jedyny raz, to przesada, na którą nie będą chciały sobie pozwolić. Wsparciem mogą być w takiej sytuacje platformy aukcyjne i sprzedażowe, w których aż roi się od sukien ślubnych w niemal doskonałym stanie, ale za połowę pierwotnej ceny lub nawet za śmieszną symboliczną kwotę. Tego rodzaju rozwiązania są doskonałą sprawą dla osób, które są nastawione na niskobudżetowe opcje. Trzeba przyznać, że kupowanie z drugiej ręki to wyjątkowa oszczędność pieniędzy, zwłaszcza gdy w grę wchodzi suknia ślubna. To ona najczęściej bywa najdroższym elementem całego ślubu i wesela.

Jak wykorzystać recykling?

Mogłoby się wydawać, że recykling przechodzi obecnie coś na wzór złotej ery. To dobry znak i jak najbardziej pozytywne zjawisko, które zawitało również w branży ślubnej. Dosyć dużym zainteresowaniem cieszą się suknie ślubne wykonane z koronkowych serwet, które często zalegają w naszych domach i są efektem pracy naszych babć. Tego rodzaju serwety bywają świetnym uzupełnieniem gorsetu oraz oryginalnym motywem dekoracyjnym. Z całą pewnością jest to propozycja na wykorzystanie rzeczy nieużywanej i przekucie jej w coś nietuzinkowego. Rośnie również zainteresowanie wokół sukien jednorazowych, wykonanych w pełni z papieru. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie ociera się w pewnym stopniu o kontrowersję i z pewnością nie przekona wielu kobiet. Niemniej, dla osób, które wierzą w potęgę recyklingu i zdają sobie sprawę z tego, że ślub wcale nie musi być najdroższym dniem naszego życia, jest to rozwiązanie idealne. Warto poszukiwać rozwiązań, które sprawią, że przygotowania do własnego ślubu będą czystą przyjemnością. Panie uwielbiające ubrania z drugiej ręki docenią również suknie, które mają za sobą pewnego rodzaju historię. Zaletą jednak jest przede wszystkim cena, która drastycznie spada w przypadku rzeczy używanych.

Artykuł partnera

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *