Moda

Nastała nowa moda na niestandardowe upominki z okazji Dnia Matki. Wyniki sondy

Redakcja dziennikpolski.com.pl
maj 25 2015

Prezent na dzień matki

Jak co roku o tej porze zaczynamy zastanawiać się nad zakupem upominku z okazji Dnia Matki – chcemy, aby nasze mamy zostały obdarowane czymś wyjątkowym. Jednak często pojawia się problem z wyborem odpowiedniego prezentu, zwłaszcza gdy kolejne perfumy, kosmetyki lub kwiaty, wręczane również przy innych okazjach, wydają się zbyt konwencjonalne. Serwis PrezentMarzen.com przeprowadził sondę, z której wynika że aż 95% ankietowanych obchodzi ten uroczysty dzień ze swoją mamą i coraz więcej osób skłania się do podarowywania nowych form prezentów.

Jak pokazują wyniki sondy łącznie aż 58% ankietowanych uważa, że prezenty w formie emocji to dobry pomysł. W tym 21% jest całkowicie przekonanych do takiej formy upominków, a 37% deklaruje, że raczej tak. Wyniki sondy pokazują, że coraz częściej rezygnujemy z obdarowywania bliskich przedmiotami czy gadżetami na korzyść takich właśnie podarunków.

Dlaczego więc zamiast kwiatów nie wręczyć mamie kursu salsy lub kolacji w dobrej restauracji? Wybór zależy jednak od tego, co lubią i jak spędzają wolny czas nasze mamy.

Dla aktywnych

Jeśli szukamy odpowiedniego prezentu dla osoby, która wolne chwile poświęca na jazdę na rowerze, uprawianie nordic walkingu albo szukanie coraz bardziej wymyślnych form ruchu, a urlop woli spędzić jeżdżąc na nartach lub wspinając się na skałkach zamiast leżeć na plaży, może warto zastanowić się na podarunkiem, który pozwoli jej rozwinąć te zainteresowania? Kurs salsy, sesja nurkowania lub lekcje jazdy konnej na pewno ucieszą fankę aktywności fizycznej. Warto pamiętać o tym, aby wybrać sport odpowiedni dla wieku oraz upodobań, a także upewnić się, że obdarowana będzie mogła wykorzystać prezent w najbardziej dogodnym momencie. Jak wynika z przeprowadzonej sondy, aż 14 % respondentów podarowałoby swojej mamie na przykład kurs tańca, a 18 % ankietowanych podniebną przygodę typu lot balonem lub samolotem widokowym.

Dla kreatywnych

Twoja mama jest osobą, która z kawałka papieru potrafi wyczarować niesamowitą ozdobę, po pracy najchętniej robi zdjęcia, szyje lub rozwiązuje nawet najtrudniejsze krzyżówki? Może warto zastanowić się nad prezentem, który pozwoli jej na zrealizowanie twórczych pasji lub pozwoli zrelaksować się podczas kreatywnej rozrywki. Może nim być kurs fotografowania pod okiem profesjonalisty, nauka gry w brydża lub lekcja śpiewu a nawet krótki kurs robienia sushi dla mam lubiących eksperymentować w kuchni. Jednym z pomysłów jest również sesja zdjęciowa, jak zarekomendowało 7% ankietowanych.

Spa na dzień matki

Dla lubiących relaks

A może szukasz podarunku dla osoby, która wolne chwile lubi spędzać chodząc do kina, ulubionej kawiarni lub do fryzjera? W takim przypadku karnet do SPA, masaż czekoladowy albo zaproszenie do dobrej restauracji może najbardziej ją ucieszyć. Zwłaszcza, że wybór miejsc, które oferują usługi pielęgnacyjne oraz różnorodne rozrywki jest obecnie dosyć szeroki. Azjatycka restauracja serwująca pyszne dania, elegancka degustatornia win czy salon oferujący egzotyczny masaż to tylko niektóre z miejsc, do których można zaprosić mamę w dniu jej święta. Takie formy prezentów wybrałoby najwięcej osób, bo aż 29% ankietowanych podarowałoby prezent właśnie w postaci pakietu SPA, a 20% kolację w restauracji.

Upominki w formie przeżyć mogą być ciekawą alternatywą dla tych standardowych, nawet z okazji Dnia Matki. Często mamy trudność w wyborze takiego prezentu, który nie będzie powieleniem poprzednich i sprawi przyjemność obdarowywanej osobie. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się niestandardowe podarunki – między innymi w formie różnego rodzaju zajęć, zaproszeń na atrakcyjne wydarzenia czy pakietów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Takich rozrywek zazwyczaj nie dostarczamy sobie na co dzień, a są przecież rzeczy, które lubimy robić niezależnie od wieku i ilości wolnego czasu – podkreśla Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com.

Jak pokazują wyniki sondy najczęściej na prezenty z okazji Dnia Mamy przeznaczamy od 50 zł do 100 zł, tak deklaruje 48% ankietowanych, 26% respondentów kupuje upominki w kwocie do 50 zł. Przy takim poziomie cenowym można już zafundować mamie ciekawą atrakcję jak na przykład seans w grocie solnej lub lekcję tańca. Jeśli natomiast dysponujemy budżetem na poziomie 100 – 300 zł to do wyboru jest już bogata oferta prezentów w formie niezapomnianych przeżyć w kategorii: relaks i uroda, kulinaria i degustacje oraz dziesiątki pomysłów na inne, kreatywne niespodzianki.

*Sonda została zrealizowana przez serwis PrezentMarzeń.com na próbie ponad 1000 respondentów

Źródło:newsrm.tv

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *