Moda

Wygodny fotel biurowy. Na co patrzeć przy zakupie?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sie 16 2017

fotel biurowy

Znalezienie odpowiedniego fotela biurowego może być poważnym wyzwaniem, gdy nie wiemy, na co dokładnie należy zwrócić uwagę. Jeżeli nie chcesz narażać się na bóle pleców podczas pracy, sprawdź z nami, czym powinien wyróżniać się wygodny fotel biurowy.

Przy poszukiwaniu dobrego fotela biurowego powinniśmy przede wszystkim dobrać go do siebie. Jednym z głównych problemów przy doborze tego rodzaju wyposażenia jest brak dopasowania. Gdy wobec tego kupujemy fotel bez sprawdzenia jego wymiarów czy przetestowania go wcześniej, możemy narazić się na bolące plecy już po kilku godzinach jego użytkowania.

 

Regulacja to podstawa

Dobry fotel biurowy powinien przede wszystkim cechować się szeroką regulacją. Jako że foteli najczęściej nie produkuje się na wymiar, regulacja poszczególnych jego elementów jest tutaj kluczowa.

 

W tańszych modelach foteli biurowych możemy zasadniczo tylko wyregulować ich wysokość. To jednak za mało, aby mówić o komfortowym siedzeniu. Również ważna jest regulacja głębokości siedziska, regulacja podłokietników, a także regulacja oparcia, aby pasowało do profilu pleców.

 

Regulacja wysokości siedziska pozwala na dopasowanie go do wzrostu. Wyższe osoby będą potrzebowały siedziska na wyższym poziomie, niższe na niższym. Także bardzo pomocna w dopasowaniu jest regulacja głębokości siedziska. To szczególnie ważne dla osób niższych, ponieważ zbyt głębokie siedzisko może spowodować, że nie będzie można komfortowo dosięgnąć plecami do oparcia.

 

W większości nowoczesnych foteli biurowych oparcia są tak profilowane, aby pasowały do krzywizny kręgosłupa. Jednak niższe i wyższe osoby podobnie mogą mieć trudność z dopasowaniem. Tutaj pomocne są dodatkowe poduszki, które umieszczane są w części lędźwiowej. Niektóre modele posiadają też regulację kąta nachylenia czy wysokości oparcia.

 

Nie możemy zapominać również o regulacji podłokietników. W trakcie pracy przy biurku łokcie powinny komfortowo leżeć na podłokietnikach. Wobec tego ważna jest ich regulacja w czterech płaszczyznach, czyli regulacja wysokości oraz odległości podłokietników w stosunku do siedziska. Bardziej zawansowane modele foteli mają też możliwość zmiany długości nakładki dla przedramienia oraz zmiany kąta położenia tej nakładki. Gdy nakładki będą skierowane do środka, wówczas łatwiej pisze się na klawiaturze komputera.

 

Równie ważne są materiały

Przy doborze odpowiedniego fotela biurowego nie możemy również zapominać o sprawdzeniu materiałów, z których jest on wykonany. Oprócz zwrócenia uwagi na jego stabilność należy również spojrzeć na materiały obiciowe stosowane na siedzisko i na oparcie.

 

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie dwa rodzaje foteli biurowych – skórzane oraz wykończone tkaninami. Te pierwsze wyglądają reprezentacyjnie i prestiżowo, ale musimy pamiętać o tym, że nie są tak komfortowe. Wynika to z faktu, że skóra nie przepuszcza tak dobrze powietrza i w wyższych temperaturach może „kleić się” do skóry człowieka. Warto też wspomnieć o tym, że fotele z skóry naturalnej wymagają odpowiedniej pielęgnacji – czyszczenia i konserwacji specjalnymi środkami.

 

Wygodniejsze i tańsze są za to fotele wykończone specjalnymi tkaninami technicznymi. Obecnie możemy spotkać się z różnymi – siateczkami, które dobrze przepuszczają powietrze, z materiałami o fakturze płótna czy też przypominającymi filc. Możemy wobec tego dobrać je indywidualnie do swojego gustu i do aranżacji pomieszczenia, w którym fotel ma się znaleźć.

 

Do zapoznania się ze swoim asortymentem foteli biurowych zaprasza sklep internetowy Centrum Krzeseł. Tutaj na klientów czeka ponad 600 modeli krzeseł i foteli do domu i do firmy. Sprawdź je już teraz!

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *