Motoryzacja

3 sposoby na tanie OC

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sie 6 2018

tanie OC

Podwyżki OC wydrenowały kieszenie kierowców. Drogie ubezpieczenie jeszcze bardziej skłania do poszukiwania oszczędności. Czy jednak są one możliwe? Jak najbardziej! Oto 3 sposoby na tanie OC.

1. Znalezienie najtańszej polisy

Łatwo powiedzieć, tylko trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Na szczęście w dzisiejszych czasach znalezienie najtańszego OC nie wymaga nawet wychodzenia z domu! Tak, tak – wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową i z komputera, telefonu czy tabletu włączyć porównywarkę ubezpieczeniową, żeby wytypować najtańszą ofertę. Sprawdź sam, wyszukując dla siebie ubezpieczenie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl – to naprawdę łatwe i szybkie, a jedyne, czego potrzeba do otrzymania wyników, to uzupełnienie formularza.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz zaufania do technologii internetowych, możesz skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego. Nie bój się, to darmowa usługa, zresztą podobnie jak porównywarki internetowe. Agent poprosi Cię o dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu i ewentualnie odpowiedź na kilka pytań, a następnie znajdzie dla Ciebie najtańsze OC. Efekt ten sam jak w przypadku porównywarki, ale masz do czynienia z żywym człowiekiem, któremu możesz zadawać pytania.

2. Brak szkód w historii ubezpieczeniowej

Podstawowym czynnikiem uwzględnianym przez firmy ubezpieczeniowe do kalkulacji składki jest historia ubezpieczeniowa kierowcy. W oparciu o nią wylicza się zniżki, które w dużym stopniu decydują o finalnej cenie OC. Zasadniczo im dłuższa historia ubezpieczeniowa, tym tańsza polisa. Składka może zostać jednak podwyższona, jeśli kierowca wyrządził szkodę, powodując wypadek, stłuczkę czy kolizję. Wraz z liczbą szkód n a koncie cena polisy wzrasta coraz bardziej, dlatego wniosek jest jeden: aby jak najbardziej obniżyć składkę, należy jeździć bezpiecznie.

Warto pamiętać, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych dopuszcza możliwość przeniesienia zniżek z OC na autocasco. To duża korzyść dla osób, które chcę wykupić tę drugą, nieobowiązkową polisę. Jeśli chcesz poczytać o niej więcej, dowiedz się, co daje ubezpieczenie AC.

3. Dobranie drugiego właściciela

Najwięcej za OC płacą młodzi kierowcy oraz osoby bez historii ubezpieczeniowej. Jeśli należysz do jednej z tych grup i nie chcesz sięgać tak głęboko do portfela, możesz obniżyć składkę, dodając do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela. Uda Ci się uzyskać pożądany efekt, o ile tenże kierowca wniesie wysokie zniżki. W rezultacie cena OC może spaść nawet o połowę w stosunku do tej, którą przyszłoby Ci zapłacić w pojedynkę.

Udostępnij