Motoryzacja

Monitoring GPS – bezpieczeństwo młodego kierowcy

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lis 18 2021

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, które właśnie zdobyło prawo jazdy? Umożliwi Ci to lokalizator GPS. To niewielkie urządzenie nie tylko pozwala na obserwowanie pojazdu w czasie rzeczywistym, ale też oferuje usługi służące do sprawdzenia stylu jazdy młodego kierowcy.

Jesteś rodzicem dziecka, które dopiero zdało egzamin na prawo jazdy i chcesz upewnić się, czy jeździ ono bezpiecznie oraz ekonomicznie? Jeśli tak – warto, byś wyposażył jego auto w odbiornik GPS.

Tylko jaki lokalizator do kontroli jazdy młodego kierowcy warto wybrać? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w tym tekście. Zapraszamy do lektury.

Lokalizator pobierający dane z szyny CAN

Zastanawiasz się, który lokalizator pomoże Ci zadbać o bezpieczeństwo kierowcy na drodze? Najlepszym wyborem będzie moduł podłączany do szyny CAN (do której podpięta jest cała elektronika pojazdu). Sczytuje on bowiem z niej dane, który zostały zebrane z różnych czujników auta.

W ten sposób zyskasz wiedzę o stanie pojazdu (m.in. o włączonych światłach, rozpiętych pasach kierowcy, aktualnej temperaturze silnika czy niskim poziomie benzyny) i zużyciu paliwa na różnych fragmentach tras. Będziesz też otrzymywać alerty o np. wysokich obrotach silnika.

Kontrola paliwa i historia przejazdów

Sprawdzonym odbiornikiem GPS, który pobiera informacje z magistrali CAN, jest lokalizator IKOL CAN. Z nim nie tylko zobaczysz, gdzie aktualnie przebywa kierowca, ale też dowiesz się, jak często i za ile tankuje on samochód oraz jak wiele paliwa zużywa.

Dostęp do historii przejazdów pozwoli Ci sprawdzić, gdzie młody dorosły jeździ najczęściej. Co więcej, na mapie przebytych podróży może być zaznaczona prędkość, z jaką początkujący kierowca pokonywał kolejne odcinki dróg.

Alarm otwartych drzwi

Jedną z funkcji, które pozwolą Ci spać spokojnie, bez niepokoju o samochód, jest Alarm otwartych drzwi. Jeżeli drzwi w pojeździe zostaną otwarte, zostaniesz o tym poinformowany SMS-em, mailem lub poprzez mobilną aplikację IKOL Tracker.

Co ważne, alarm ten działa niezależnie od stanu zapłonu auta.

Pakiet Ecodriving – dla ekonomicznej, ostrożnej jazdy

Czy wiesz już, czym jest Ecodriving? Funkcja ta oferuje następujące udogodnienia:

- Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu,

- Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu,

- Raport ranking użytkowania pojazdu,

- Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu.

Dzięki wymienionym powyżej usługom będziesz mógł w pełni monitorować styl jazdy kierowcy. Zyskasz dostęp do raportów i alertów – więc dowiesz się o każdej nieprawidłowości związanej z użytkowaniem pojazdu.

W raporcie nieprawidłowego użytkowania pojazdu zostaną wyszczególnione takie błędy, jak zbyt gwałtowne hamowanie, skręcanie i przyśpieszanie, jazda na biegu jałowym czy przekroczenia prędkości. Jeśli omówisz otrzymane w formie kołowego wykresu wyniki razem z początkującym kierowcą, umożliwisz mu poprawę niewłaściwych zachowań, zwiększając tym samym bezpieczeństwo na drodze.

Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu powiadomi Cię np. o zbyt szybkiej jeździe czy innych wykroczeniach popełnionych przez młodego kierowcę, umożliwiając Ci tym samym szybką reakcję.

Raport ranking użytkowania pojazdu to z kolei niezwykle przydatna funkcja dla właścicieli flot samochodów, chcących porównać style jazdy kilku kierowców, by wybrać najlepszego z nich.

Oszczędność pieniędzy i dbałość o środowisko

Ecodriving to gwarancja poprawy bezpieczeństwa kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Jest to również skuteczny sposób na racjonalne zarządzanie pieniędzmi i wyraz troski o środowisko naturalne.

Monitorowanie spalania paliwa umożliwia kontrolę wydatków. Z IKOL CAN stanie się jasne, kiedy i dlaczego doszło do zużycia jego większych ilości – w przyszłości będzie więc można zapobiec tej sytuacji. Nikt przecież nie chce niepotrzebnie tracić pieniędzy.

Ograniczenie zużycia benzyny to także zmniejszenie emisji zanieczyszczeń – jeżeli więc chcesz żyć ekologicznie, Ecodriving ułatwi Ci to zadanie.

IKOL CAN – jeden lokalizator, wiele możliwości

Jak widzisz, lokalizator IKOL CAN, wraz z pakietem Ecodriving, zapewni Tobie i Twojemu dziecku bezpieczeństwo i zmniejszenie wydatków związanych z autem. Moduł ten wpłynie też na wyeliminowanie złych nawyków na drodze i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *