Pomiary akustyczne w ofercie instalacji Nautilus

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lis 22 2019

Pomiary akustyczne w ofercie Nautilus pozwalają na stworzenie odpowiedniego środowiska akustycznego. Cechą charakterystyczną dla pomieszczeń posiadających prawidłową akustykę są regularne kształty, które zapobiegają powstawaniu basowych fal stojących. W poniższym artykule znajduje się wyjaśnienie co to jest pomiar akustyczny i jakie niesie korzyści.  

Odpowiednie pomiary akustyczne kluczem do sukcesu 

Zanim zaczniemy realizację nagłośnienia w pomieszczeniu, konieczne jest dokonanie wcześniejszych oględzin. Pomiar akustyczny pomieszczenia pozwoli na uzyskanie zadowalającego efektu końcowego. Wiele osób bagatelizuje akustykę, która jest kluczowym elementem w uzyskaniu odpowiedniego nagłośnienia. Dokonanie obliczeń i pomiarów daje możliwość zaplanowania, w którym miejscu powinien stać sprzęt muzyczny, a gdzie powinno być wydzielone miejsce dla słuchaczy. Na dobrą akustykę składa się dobranie ustrojów akustycznych po wcześniejszym dokonaniu obliczeń, symulacji, a także pomiarów. 

Elektroakustyka i pomiary akustyczne w ofercie instalacji Nautilus obejmują także wykonywanie badania poziomu hałasu w mieszkaniu. Pomieszczenie, które jest prawidłowe w kwestii akustyki, ma charakterystyczną cechę, jaką jest równomierne rozłożenie rezonansów własnych, a także liniową częstotliwością. W pomieszczeniu o prawidłowej akustyce występuje również najmniejszy pogłos. W celu uzyskania takiego efektu wykonuje się pomiar czasu pogłosu, charakterystykę częstotliwościową oraz impulsową. 

Pomiary akustyczne oferowane przez firmę Nautilus polegają na pomiarach czasu pogłosu, które wykonuje się zazwyczaj w pomieszczeniach znajdujących się w budynkach o większej objętości. Pomiar ten ma na celu określenie, po jakim czasie dochodzi do spadku szumu o dużej głośności o określoną ilość decybeli, w chwili wyłączenia sygnału. Prościej mówiąc, pomiar ten polega na zbadaniu w jakim czasie dźwięk w danym pomieszczeniu będzie znikał, gdy dojdzie do wyłączenia jego źródła. Jest to kluczowy element w zaadaptowaniu dużego pomieszczeniu, gdyż czas pogłosu może wynosić nawet dwie sekundy. 

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie pomiaru akustycznego? 

Pomiary akustyczne w ofercie instalacji Nautilus są niezbędne w momencie, gdy zależy nam na uzyskaniu najlepszego brzmienia sprzętu w określonym pomieszczeniu i wydobyciu z niego wszystkich możliwości akustycznych. Dzięki temu można uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku. Pomiary akustyczne pozwalają na uzyskanie informacji czy wszystkie normy zostały spełnione, a także co ewentualnie należy poprawić. Bardzo często zdarza się, że wiele osób kupuje sprzęty audio, po czym dokonuje zwrotu, gdyż nie są zadowoleni z działania urządzenia. Często dokupują też dodatkowe produkty, tj. kolumny lub przewody, mające zwiększyć jakość dźwięku. Problem pojawia się wtedy, gdy nawet po wymianie sprzętu nie udaje się uzyskać zadowalającego efektu. W takiej sytuacji pomocne są pomiary akustyczne w ofercie instalacji Nautilus. Dokonanie takich pomiarów jest również niezbędne w przypadku wykonywania projektów akustycznych i montażu instalacji akustycznych. Wyniki uzyskanych pomiarów dają możliwość wykonania projektu dopasowanego do danego wnętrza, a także do norm środowiskowych.  Wiele osób borykających się z problemem złego dźwięku w pomieszczeniu nie wie jak wykonać pomiar akustyczny, w związku z czym warto zdecydować się na poradę u fachowców w tej dziedzinie, którzy pomogą w uzyskaniu jak najlepszych efektów dźwiękowych. Znając już zalety jakie ze sobą niesie, warto wiedzieć jaka jest cena pomiaru akustycznego. Koszt pomiaru jest uzależniony od wielkości danego pomieszczenia, ilości drzwi i okien, a także jego umeblowania. Pod uwagę brane są również ewentualne wentylacje mechaniczne i wcześniejsze adaptacje akustyczne. W związku z tym cena wykonania pomiaru jest dobierana indywidualnie do klienta.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *