Technologia

Jak pożyczać przez Internet bez ryzyka?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lis 9 2018

pożyczki przez Internet

Pożyczki przez internet stają się coraz bardziej popularne. Powstają też nowe firmy pożyczkowe, które oferują swoim klientom atrakcyjne pożyczki online na dogodnych warunkach i bez zaświadczeń. Pożyczka jest jednak realnym zobowiązaniem, niezależnie do tego czy zaciągnięta została w banku czy przez internet. Jak zatem pożyczać pieniądze online, aby ponieść jak najmniejsze ryzyko?

Ocena własnych możliwości

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest ocena własnych możliwości finansowych. Może kolejna pożyczka wcale nie jest konieczna? A jeżeli jest to na niższą kwotę? Pożyczka online, chociaż wydaje się być bardzo atrakcyjna, może wiązać się z poniesieniem wysokich kosztów, jeżeli nie zostanie spłacona w terminie. Z tego powodu należy myśleć bardzo realistycznie i ocenić, czy spłata zobowiązania bez opóźnień jest naprawdę możliwa.

RRSO

Oceniając pożyczki przez internet trzeba także zwrócić uwagę na wartość RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Każdy pożyczkodawca, niezależnie, czy jest to bank, czy firma pozabankowa, ma obowiązek podać wartość RRSO dla wszystkich swoich produktów pożyczkowych. Wskaźnik RRSO pokazuje ile tak naprawdę kosztuje pożyczka pozabankowa w skali roku. Im mniejsze RRSO, tym pożyczka jest tańsza, dlatego zawsze trzeba wziąć pod uwagę ten wskaźnik.

Pierwsza pożyczka za darmo

Konkurencja na rynku firm pozabankowych wzrosła na tyle, że firmy te muszą wymyślać coraz bardziej atrakcyjne promocje dla przyciągnięcia nowych klientów. Jedną z tych promocji jest pożyczka pozabankowa za 0 zł. Co to oznacza dla klienta? Oddaje tyle pieniędzy, ile pożyczył. Pożyczkobiorca nie ponosi więc żadnych kosztów związanych z pożyczką, ponieważ jest ona nieoprocentowana, a firma nie nalicza żadnej prowizji. Co więcej, darmowe pożyczki przez internet oferuje coraz więcej firm i nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać za każdym razem z innej. Dzięki temu można pożyczać pieniądze za 0 zł kilkakrotnie. Trzeba jedynie pamiętać, aby wszystkie zobowiązania spłacić w terminie.

Czytanie ze zrozumieniem

Termin ten kojarzy się głównie ze szkołą, ale umiejętność czytania ze zrozumieniem jest w przypadku pożyczki bardzo ważna. Zanim na umowie zostanie złożony podpis, trzeba dokładnie przeczytać umowę pożyczki i zrozumieć jej warunki. Wielu pożyczkobiorców nie zwraca na to uwagi i nie czyta umów. Zaniedbanie nie zwalnia jednak z odpowiedzialności, a wszystkie wymagania określone w umowie muszą zostać spełnione. Umowę warto jest przeczytać dla własnego bezpieczeństwa.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *