Technologia

Nowoczesny i funkcjonalny smartfon

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sty 4 2021

Smartfon stanowi urządzenie, z którego na co dzień korzysta bardzo duża grupa odbiorców. To właśnie dzięki niemu możliwy jest szybki kontakt z bliskimi osobami, stały dostęp do internetu, aparatu fotograficznego lub też niezliczonej liczby przeróżnych aplikacji, które ułatwić mogą funkcjonowanie w każdej sytuacji. Duża liczba smartfonów dostępnych na rynku, może powodować pewne problemy z wyborem najbardziej odpowiedniego dla nas egzemplarza. Na jakie elementy warto więc zwrócić uwagę, żeby można było uznać zakup za satysfakcjonujący?

  1. Wszystko o ekranach w smartfonach
  2. Rodzaj systemu operacyjnego
  3. Parametry techniczne smartfona
  4. Funkcjonalny smartfon
  5. Smartfon w sprawdzonym sklepie

Wszystko o ekranach w smartfonach

Wybierając smartfon wiele osób zwraca uwagę na jego ekran. Obecnie panuje moda na egzemplarze wyposażone w ekrany o dużej przekątnej. Większość modeli jest więc wyposażona w wyświetlacz o rozmiarze 5 do nawet 7 cali. Parametr ten w dużej mierze uzależniony jest również od tego, do jakich celów głównie wykorzystywany będzie tego typu sprzęt. Mniejsza przekątna będzie wystarczająca w przypadku używania telefonu do kontaktu ze znajomymi lub też sprawdzania serwisów społecznościowych. Jeśli jednak użytkownik zakłada regularne sprawdzanie poczty e-mail, częste korzystanie z internetu, ebooków, jest miłośnikiem gier mobilnych lub oglądania filmów na ekranie smartfona, wówczas najlepszym rozwiązaniem okaże się zakup modelu wyposażonego w jak największą przekątną ekranu.

Istotnym parametrem jest także rozdzielczość ekranu. Najczęściej spotykane są rozdzielczości w standardzie HD, Full HD lub QHD. Wykorzystywane są również odmienne rodzaje wyświetlaczy. Najlepsze będą w tym przypadku ekrany AMOLED, które gwarantują bardzo nasycone kolory. Jednymi z najpopularniejszych są ekrany IPS, oferujące korzystny poziom kontrastu, jasności oraz kątów widzenia. Stosowane są również matryce TFT LCD. To rozwiązanie znaleźć można w egzemplarzach, gdzie głównym kryterium jest niska cena produktu.

Rodzaj systemu operacyjnego

Smartfon musi być wyposażony w system operacyjny. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest Android lub iOS. Pierwszy system oferuje olbrzymie możliwości konfiguracyjne. Duża liczba dostępnych aplikacji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto sprzęt z Androidem dostępny jest w szerokim zakresie cenowym. System iOS jest prosty, jednak bardzo niezawodny. Należy jednak pamiętać, iż został on stworzony wyłącznie z myślą o marce iPhone. Zaletą tego systemu jest szybkość i stabilność działania, a także duża liczba dostępnych aplikacji.

Parametry techniczne smartfona

Smartfony posiadają określone parametry techniczne, które wpływają na ich wydajność i komfort użytkowania. Sercem sprzętu jest procesor. Im będzie on nowocześniejszy, tym szybciej działać będą wymagające gry oraz płynniej zostaną wyświetlane filmy w rozdzielczości Full HD. Najwydajniejsze są procesory ośmiordzeniowe, które posiadają wysoką częstotliwość taktowania. Ważnym punktem specyfikacji technicznej jest również pamięć RAM. Większa ilość pamięci operacyjnej wpływa na płynniejszą pracę systemu, a co za tym idzie, znacząco zwiększa również komfort pracy. Najlepiej zdecydować się na sprzęt oferujący minimum 2 GB pamięci. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie wybór smartfona z 4 GB pamięci, gdyż zapewni to sprawne funkcjonowanie sprzętu nawet przy działaniu kilku aplikacji równocześnie. Smartfon dysponuje także pamięcią wewnętrzną, w której przechowuje różnego rodzaju dane, zdjęcia, muzykę lub filmy. Przyjmuje się, że powinna ona zapewniać pojemność minimum 32 GB. W najlepszych modelach może ona wynosić nawet 128 GB lub 256 GB.

Funkcjonalny smartfon

Dobrej jakości sprzęt wyposażony jest w szereg funkcjonalności. Może być to między innymi funkcja Dual SIM, pozwalająca na korzystanie z dwóch kart jednocześnie. Dla wielu osób istotna jest również jakość umieszczonego w telefonie aparatu fotograficznego, za pomocą którego można wykonywać zdjęcia lub nagrywać filmy. Warto zwrócić uwagę także na parametry znajdującej się w smartfonie baterii. Od niej bowiem zależy jak długo będziemy mogli korzystać ze sprzętu bez konieczności jego ładowania. Baterie powinna charakteryzować się pojemnością wynoszącą przynajmniej 3000 mAh. Sprzęt musi również posiadać możliwość nawiązania łączności z internetem, wykorzystując do tego jedną z technologii, taką jak Wi-Fi, 4G LTE lub 5G.

Smartfon w sprawdzonym sklepie

Dobrej jakości smartfon nabyć można w szerokiej ofercie sklepów internetowych, takich jak RTV Euro AGD. Można tam znaleźć sprzęt znanych i cenionych na rynku producentów, do których zalicza się między innymi markę Samsung, Xiaomi, Apple, Motorola, Huawei lub Nokia. Sklep internetowy daje możliwość szybkiego i wygodnego zapoznania się ze wszystkimi parametrami technicznymi smartfona, co pozwala na dokonanie najlepszego wyboru. Jednocześnie produkt zamówić można w niezwykle wygodny sposób z dostawą do własnego domu. Zróżnicowany zakres cenowy sprawia, że każdy znajdzie produkt dla siebie.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *