Zdrowie

Najczęściej powtarzane mity na temat leczenia zaburzeń erekcji

Redakcja dziennikpolski.com.pl
sty 10 2020

Leczenie zaburzeń erekcji to dla wielu mężczyzn temat nieprzyjemny i dosyć wstydliwy. Nietrudno więc się dziwić, że bardzo często obrasta w mity, które zamiast pomóc, jedynie wydłużają drogę do wyleczenia problemu. Które z nieprawdziwych informacji powtarzają się najczęściej?

Problem dotyczy wyłącznie starszych mężczyzn

Bardzo wielu młodych mężczyzn borykających się z zaburzeniami erekcji nie decyduje się na leczenie głównie przez ten mit. Problemy ze sprawnością seksualną przypisuje się przede wszystkim osobom powyżej 40 roku życia. Nie oznacza to jednak, że kłopoty nie mogą pojawić się u osób w przedziale wiekowym 18-30 lat. W takiej sytuacji problem może mieć inne podłoże, jego źródłem mogą być np. przykre doświadczenia seksualne lub problemy w relacji z partnerką. Czynniki psychologiczne dominują wśród młodych pacjentów.

To efekt starzenia

Choć z wiekiem organizm jest o wiele bardziej podatny na choroby, nie oznacza to jednak zaniku sprawności seksualnej. Problemy z erekcją mogą pojawić się u starszych mężczyzn wskutek zmian hormonalnych. Na spadek aktywności u panów poniżej 50 roku życia najczęściej wpływają tzw. czynniki somatyczne. Zalicza się do nich m.in. zmiany miażdżycowe, spadek poziomu testosteronu lub choroby neurologiczne. Wyleczenie źródła problemu pomaga przywrócić sprawność seksualną. 

Zaburzeń erekcji nie da się leczyć

Z zaburzeniami erekcji można się skutecznie uporać, ważne jest jednak, by znaleźć rzeczywiste źródło problemu. Nie lekceważmy pierwszych objawów, ponieważ czynniki zaburzające sprawność mogą z czasem się pogłębiać. Najlepiej niezwłocznie udać się na wizytę do specjalisty, wstępną diagnozę może postawić nawet lekarz rodzinny. Jeśli uzna, że to konieczne, skieruje nas na wizytę do seksuologa bądź psychologa. Jeżeli nie będzie ku temu przeciwwskazań, może zalecić także leki na zaburzenie erekcji zawierające sildenafil.  

Zaburzenia erekcji to wyłącznie efekt niezdrowego stylu życia

Nadużywanie alkoholu, papierosy, brak aktywności fizycznej, otyłość, zła dieta – to czynniki wpływające na sprawność seksualną mężczyzn. Nie zawsze jednak problem musi być związany z niezdrowym stylem życia. Zaburzenia erekcji mogą wynikać z depresji, czynników sytuacyjnych, osobowości mężczyzny.

Zaburzenia erekcji można leczyć tylko lekami na potencję

Oczywiście leki na erekcję to skuteczna metoda na przywrócenie sprawności seksualnej, warto jednak podkreślić, że nie jedyna. Istotne jest przede wszystkim poznanie przyczyny. Na poprawę funkcjonowania naszego organizmu może wpłynąć dieta, aktywność fizyczna, dobre relacje z partnerką lub wizyta w gabinecie lekarskim.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *