Motoryzacja

Jaka myjka do domu?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
maj 2 2018

myjka do samochodu

Utrzymanie mieszkania lub domu w czystości to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli znajduje się w nim wiele powierzchni szklanych, na których dosyć szybko powstają zabrudzenia. Aby ułatwić sobie ich mycie, warto sięgnąć po myjkę do okien? Jak jednak wybrać odpowiedni sprzęt?

Jaka myjka do okien będzie optymalnym wyborem?

Dzięki myjce do okien będziemy w stanie pozbyć się zabrudzeń z różnych powierzchni szklanych, z jakimi mamy do czynienia w domu. Chodzi tu głównie o okna, lustra, kabinę prysznicową, powierzchnie lakierowane oraz flizy. Dzięki temu praktycznemu gadżetowi oszczędzimy czas, a samo wykonanie czynności będzie mniej pracochłonne, gdyż czyszczona myjką powierzchnia zwykle nie wymaga polerowania. Nic więc dziwnego, że urządzenie to cieszy się coraz większą popularnością.

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaj myjek. Są to:

  • myjka parowa – doskonale sprawdza się w przypadku płaskich, gładkich powierzchni – na przykład szyb w oknach. Dociera bowiem w każdy róg, usuwając zanieczyszczenia. Co ciekawe, myjka parowa pozwala nam na umycie powierzchni bez konieczności użycia środków chemicznych.

Co więcej, czyszczenie za pomocą pary jest dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli mamy w domu alergika. Wysoka temperatura niszczy bowiem roztocza, bakterie i inne niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego drobnoustroje. Kolejnym atutem myjki parowej jest to, iż nie musimy się martwić o ewentualne zacieki, gdyż one nie powstają.

Wybierając myjkę parową, pamiętajmy o tym, iż na rynku dostępne są podstawowe warianty, które zawierają jedynie urządzenie, a także funkcjonalne zestawy, w których oprócz sprzętu znajdziemy także akcesoria dodatkowe, takie jak spryskiwacz z padem z mikrofibry czy też ściągaczka do szyb.

  • myjka ciśnieniowa – umożliwia dokładne mycie wszystkich powierzchni, nie tylko płaskich. Sprawdzi się doskonale podczas czyszczenia szyb w samochodzie. Co więcej, za jej pomocą z łatwością umyjemy elewację czy też okna od zewnątrz. Myjka ciśnieniowa, podobnie jak parowa, dociera do trudno dostępnych miejsc, ułatwiając i przyspieszając prace porządkowe.

To, na jaki rodzaj sprzętu się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb, ale również możliwości finansowych. Jeżeli to możliwe wybierzmy zarówno myjkę parową, jak i ciśnieniową. Przydają się one bowiem do różnych prac porządkowych i czynią sprzątanie przyjemniejszym.

Decydując się na zakup myjki do domu, sprawdźmy:

  • skuteczność sprzętu – ważne jest przede wszystkim to, aby myjka nie pozostawiała po sobie smug i zacieków oraz była wyposażona w dobre akcesoria,
  • możliwość pracy w pionie i poziomie – dobrej jakości myjka będzie umożliwiać mycie powierzchni szklanych zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki temu będziemy mogli wykorzystywać sprzęt nie tylko do czyszczenia okien, luster i płytek, ale również okien dachowych, stołów czy też blatów,
  • długość pracy akumulatora – parametr ten dotyczy myjek parowych. Dobrej jakości urządzenie będzie pozwalało na pracę bez przerw przez około 25-30 minut. Zwróćmy uwagę także na czas ładowania akumulatora,
  • wydajność pompy, ciśnienie oraz moc – parametry te sprawdzamy, jeżeli decydujemy się na zakup myjki ciśnieniowej. W przypadku użytku domowego nie potrzebujemy bardzo zaawansowanego sprzętu. Parametry te nie muszą być zatem mocno wyśrubowane.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów myjek, które można z powodzeniem wykorzystać do czyszczenia powierzchni szklanych w domu. Wybierając optymalny sprzęt, powinniśmy dopasować go przede wszystkim do naszych potrzeb oraz częstotliwości używania.

 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *