Apple kontra inteligentny dom
Redakcja dziennikpolski.com.pl
Nowoczesna kamera D-Link Omna to przełomowe rozwiązanie na naszym rynku. Stanowi pierwsze tego typu rozwiązanie, w którym domowy monitoring kompatybilnie działa z kolejna nowością od Apple, czyli Home Kit. Niewątpliwie jest to ogromne udogodnienie dla większości posiadaczy iPhonów i iPadów. Teraz bez problemu będą mogli sprawdzić, co dzieje się w mieszkaniu na ekranie telefonu lub tabletu.
Cechą charakterystyczną kamery jest nagrywanie w bardzo dobrej jakości HD 1080P. Bez problemu współdziała z urządzeniami, w których korzysta się z Siri. Przekazywany obraz jest bardzo zaciemniony. Bez problemu można także dwustronnie operować dźwiękiem, dlatego działanie tego sprzętu warto sprawdzić.
Konstrukcja i instalacja
Jak przystało na firmę Apple, sprzęt jest oczywiście najwyższej jakości. Kamera została wykonana z bardzo dobrego i wytrzymałego tworzywa. Z pewnością odnajdzie się w surowych i industrialnych wnętrzach. Jej geometryczny kształt na pewno zachwyci nie jednego miłośnika minimalizmu. Kamera została wyposażona w bardzo szerokokątny obiektyw, którego pole widzenia osiąga aż 180 stopni. Firma zainstalowała w sposób dyskretny małe diody świetlne, które z pewnością poprawią jakość rejestrowanego obrazu we wszystkich okolicznościach świetlnych. Od spodniej strony urządzenia umieszczona zostało specjalne wejście na karty microSD. Za ich pomocą zapisywany jest cały nagrany materiał. Cały pakiet, w jakim otrzymuje się urządzenie wygląda następująco. Oczywiście jest kartonowe, dobrze zabezpieczone opakowanie, w którym znajduje się sama kamera. Oprócz tego firma wyposaża przyszłego właściciela w sieciowy zasilacz z długim okablowaniem, a także w instrukcję obsługi urządzenia.
Sama instalacja urządzenia jest jednak bardzo prosta. Wystarczy podłączyć kamerę do zasilania i włączyć aplikację Omna bądź Home Kit. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie za pomocą urządzenia specjalnego kodu z opakowania i już można cieszyć się zainstalowanym sprzętem. Dodatkową funkcją tych aplikacji jest także możliwość wyboru kadru, gdzie kamera nie zarejestrowała ruchu. Użytkownicy sprzętu Apple mogą mieć tylko jeden problem w użytkowaniu – pozyskanych danych nie można zapisywać w chmurze. Dla jednych może być to wada, a dla innych zaleta.
Jakie możliwości?
Jeżeli kamera będzie w pewien sposób połączona z iPadem, to użytkownik będzie mógł uzyskać podgląd na żywo ze swojego domu. Można ją także zaprogramować, aby wysyłała powiadomienia o określonych wcześniej zachowaniach lub nawet złodziejach. To jednak nie koniec udogodnień ze strony tego urządzenia. Jeśli do aplikacji Home Kit ma się podłączone między innymi systemy inteligentnych świateł, kamera może wysłać specjalny komunikat i wyłączyć to, co jest podpięte pod aplikację.
Jej kolejne zastosowanie to elektroniczna niania. W odpowiednim ustawieniu cały czas skierowanym na dziecko monitoruje jego ruch, a także rejestruje wszelkie wydawane dźwięki. Dzięki tej funkcji można mieć całodobowy podgląd, co przyda się głównie w sytuacjach, kiedy właściciel domu wyjedzie na urlop. Ogromną innowacją jest możliwość porozumiewania się za pomocą kamery z osobami znajdującymi się wewnątrz domu. Do sterowania całym mechanizmem bez problemu można użyć także asystentki Siri.
Obraz
Rejestrowany obraz za pomocą tego sprzętu jest niebywale wyraźny i ostry. Jednak obraz może być nieco zniekształcony. To wszystko jest konsekwencją dużego obiektywu, który może objąć nawet całą szerokość pokoju. Wcześniej wspominanie diody są idealnym rozświetleniem kadru nawet w zaciemnionym pomieszczeniu. Jednak podgląd w nocy jest tylko czarno – biały ze zmniejszoną do 720p jakością obrazu.
W skrócie
System monitoringu Omnia to pierwszy tego typu wynalazek na rynku, który współpracuje z urządzeniami Apple. Szerokość zastosowań i funkcji już na starcie czyni go niezastąpionym ideałem. Bardzo prosty w obsłudze, możliwość rozjaśniania ciemnych pomieszczeń i pomoc głosowa to tylko kilka z atutów tego wspaniałego sprzętu.
Zostaw komentarz