Dom

Ile kosztuje zorganizowanie komunii świętej?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
mar 25 2019

organizacja komunii świętej

Komunia święta jest wydarzeniem o charakterze religijnym. W naszej kulturze ma ona szczególne znaczenie, dlatego też chcemy odpowiednio uczcić tę okazję. Organizacja przyjęć komunijnych na stałe wpisała się już do zwyczajów Polaków. Dawniej imprezy odbywały się jedynie w domu, dziś z kolei są to przyjęcia w lokalach, które kompleksowo obsługują wszystkich gości. To wygodne rozwiązanie, które stosowane jest przez coraz większą liczbę osób. Koszty przygotowania komunii to również strój dla dziecka, ubrania rodziców i rodzeństwa, dodatki i samo przyjęcie. Warto sprawdzić, ile będzie nas kosztować zorganizowanie komunii świętej?

Ubrania

            Pierwszym wydatkiem, z jakim muszą liczyć się rodzice dziecka komunijnego, to ubranie. Praktyka w tym zakresie jest różna. Niektóre parafie wymagają posiadania szat komunijnych według ustalonego wcześniej wzoru. Alba i sznur to najczęściej spotykane formy tych strojów. Musimy liczyć się z kosztami około dwustu złotych, aby kupić kompletne ubranie, wraz z butami i dodatkami.

            W niektórych miejscach kościół dopuszcza dowolny, elegancki strój komunijny. Wówczas rodzice mogą wybierać samodzielnie sukienkę, garnitur, buty czy dodatki. To wydatek kilkuset złotych, w zależności od modelu ubrania, na jaki się zdecydujemy. Szybka pożyczka będzie rozwiązaniem rodziców, chcących zainwestować nieco więcej w elegancki, markowy strój dla dziecka.

Przyjęcie

            Jak wspomnieliśmy wcześniej, nieodzownym elementem komunii świętej jest także przyjęcie dla zaproszonych gości. Decydując się na jego organizację samodzielnie w domu, musimy pamiętać o zapewnieniu bufetu oraz odpowiedniego wystroju mieszkania. W zależności od liczby uczestników, koszty mogą oscylować w granicach kilkuset złotych.

            Osoby o większym zasobie finansowym lub te, które skorzystały z możliwości, jakie daje szybka pożyczka, mogą rozważyć przygotowanie przyjęcia komunijnego w lokalu. Budżet wówczas będzie zależny od kategorii miejsca, gdzie organizujemy przyjęcie, a także rodzaju wybranego menu. W tym przypadku najlepiej porównywać koszty przypadające na jednego zaproszonego gościa. Podstawowe menu to cena około stu złotych za osobę dorosłą. Pomnożenie tej kwoty przez ilość osób, da nam wartość przyjęcia komunijnego w lokalu.

Koszty dodatkowe

            Przy obliczaniu zakładanego budżetu z przeznaczeniem na przyjęcie komunijne, powinniśmy wziąć także pod uwagę koszty dodatkowe. Są to między innymi nowe ubrania dla rodziców, wystrój, zaproszenia dla gości, fotograf czy też transport. Oszacowanie planowanych wydatków w tym zakresie jest orientacyjne i przyjąć należy, że powinniśmy na nie przeznaczyć blisko tysiąc złotych.

            Koszty przyjęcia komunijnego obejmują często animatora dla dzieci, który w lokalu zajmuje się organizacją czasu najmłodszym gościom. To rozwiązanie bardzo dobre, ponieważ zapewniamy dzieciom właściwą opiekę podczas całego przyjęcia. Kilkaset złotych to minimum, jakie musimy zapłacić za tę usługę. Wydatek można sfinansować, korzystając z opcji szybka pożyczka.

            Komunia święta dziecka to wyzwanie logistyczne i często także finansowe dla rodziców. Wszystko zależy od charakteru przyjęcia, jakie chcemy zorganizować. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie impreza w warunkach domowych, na którą zaproszeni będą jedynie najbliżsi. Jeśli mamy dużą rodzinę, wówczas lepiej skorzystać z oferty lokali, które przygotowują na ten dzień specjalne propozycje dla swoich klientów.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *