Dom

W salonie, jak w kinie – jak zorganizować kącik filmowy we własnym domu?

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lip 11 2018

kącik filmowy

Oglądanie filmów i seriali to jedna z ulubionych rozrywek większości osób. Przed małymi i dużymi ekranami spędzamy mnóstwo czasu, ale nie zawsze w komfortowych warunkach. Jak we własnym domu zapewnić sobie maksimum komfortu, by oglądanie filmów i seriali oraz granie w gry było jak najbardziej przyjemne?

Gdzie ulokować kącik filmowy? Salon to nie jest jedyne rozwiązanie

W wielu domach telewizor lub rzutnik znajdują się właśnie w salonie, a przecież nie jest to wcale jedyne rozwiązanie. O ile w małych mieszkaniach nie mamy wyboru – salon jest w nich największą i najbardziej komfortową przestrzenią – o tyle w dużych domach można rozważyć stworzenie odrębnego pokoju multimedialnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu odciążymy salon i uczynimy go miejscem reprezentacyjnym – bez nadmiaru kabli i elektroniki. Pokój multimedialny można ulokować na tym samym poziomie, co salon, można urządzić go na poddaszu, a nawet w… piwnicy.

Od tego, gdzie zdecydujemy się ulokować domowe multimedia może zależeć komfort ich użytkowania. W salonie będziemy czuli się mniej odizolowani od reszty domowników, co ma swoje zalety oraz wady, a w pokoju filmowym możemy zadbać o świetne zaciemnienie wnętrza, a nawet o polepszenie akustyki pomieszczenia.

Bez względu na to, gdzie chcemy umieścić domowe multimedia, musimy zdecydować się na zakup konkretnych urządzeń.

Pokój lub kącik multimedialny – co powinno się w nim znaleźć?

Odpowiednie urządzenie przestrzeni do korzystania z multimediów będzie miało bezpośredni wpływ na przyjemność ich użytkowania. Oto, co powinno znaleźć się w tej przestrzeni, jeśli chodzi o meble:

  • Wygodne meble wypoczynkowe – to może być sofa, narożnik, pufy lub fotele. Ważne, by były wygodne podczas oglądania telewizji lub grania w gry na konsoli.
  • Stolik pod TV i konsolę lub nowoczesna meblościanka z miejscem na multimedia – telewizor można zawiesić na ścianie albo ustawić na dedykowanych meblach. Warto wybrać takie meble, które zaoferują jeszcze sporo miejsca na urządzenia multimedialne, akcesoria, filmy DVD i tym podobne przedmioty.

Jeśli zaś chodzi o same multimedia, to w przestrzeni multimedialnej powinny się znaleźć następujące urządzenia oraz akcesoria:

  • Telewizor – najlepiej dość duży i z funkcjonalnością Smart TV. Dobrym wyborem będzie model z ekranem OLED oraz rozdzielczością 4K.
  • Odtwarzacz DVD – jeśli tylko mamy w zwyczaju oglądać filmy na DVD, to odtwarzacz DVD jest po prostu niezbędny. https://www.morele.net/rtv/tv-i-video/odtwarzacze-dvd-106/ W związku z tym, że aktualnie coraz więcej filmów jest sprzedawanych na BR, to odtwarzacze DVD są dostępne w naprawdę niskich cenach.
  • Konsola wraz z akcesoriami – w przestrzeni multimedialnej z prawdziwego zdarzenia nie może zabraknąć konsoli do gier, padów, joysticków i kolekcji gier dla pojedynczych graczy i dla całej rodziny.
  • Zestawu kina domowego – to bardzo dobry wybór, gdy chcemy uzyskać dobrą jakość dźwięku we własnym domu. Kina domowe można kupić w przyzwoitej cenie. Urządzenia te mają bardzo ciekawy design, dlatego nie należy obawiać się rozstawienia ich w przestrzeni dziennej. https://www.morele.net/rtv/audio-i-hifi/kina-domowe-448/
  • Szybkiego internetu – bez względu na to, czy zechcemy zagrać w grę online, czy skorzystać z platformy VOD na telewizorze, powinniśmy zadbać o to, by w domu było nienaganne łącze. W samym domu najwygodniej będzie użytkować sieć bezprzewodową – bez plątaniny kabli.

Własny salon, poddasze lub odpowiednio wykończona piwnica mogą stać się domową salą multimedialną. Czasami wystarczy niewielki nakład finansowy, by przystosować pomieszczenie do takiego użytku. Większym wydatkiem będzie zakup dobrej jakości telewizora oraz kina domowego, ale to inwestycja na lata, która dostarczy wiele rozrywki każdego dnia, wszystkim domownikom. Posiadanie dobrze zorganizowanego miejsca multimedialnego we własnym domu sprawia, że mamy o wiele więcej możliwości ciekawego spędzania czasu w pojedynkę lub z bliskimi. Warto zainteresować się tym tematem i urządzić sobie wygodną przestrzeń multimedialną.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *