Kariera

Biznesmen - znaczy człowiek z pasją

Redakcja dziennikpolski.com.pl
lut 13 2017

Pasja kluczem do sukcesu

Sukces często rodzi się w bólach. Aby prowadzić dochodowy i prężny biznes potrzebne jest ogromne zaangażowanie, ciężka praca i często wiele nieprzespanych nocy. Dlatego tak wielu odnoszących sukcesy biznesmenów to prawdziwi pasjonaci. Pasja czy ciekawe hobby może być motorem napędowym biznesu, jego przyczyną i motywacją.

To właśnie dla realizacji swoich pasji i hobby jesteśmy przecież skłonni na najwięcej poświęceń. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, którzy biznesmeni imponują nie tylko sukcesem i zdobytym majątkiem, ale także niezwykłymi zainteresowaniami.

Polscy biznesmeni z pasją

Na naszym podwórku nie brakuje biznesmenów-pasjonatów. Doskonałym przykładem jest Michał Sołowow, nazywany najbogatszym wśród sportowców i najbardziej usportowionym wśród najbogatszych. Sołowow nie tylko należy do grona najbogatszych Polaków, ale z sukcesami rozwija swoją karierę kierowcy rajdowego. Także Leszek Czarnecki może poszczycić się posiadaniem oryginalnego hobby. Jego pasją jest nurkowanie. Co ciekawe, to właśnie od tej branży rozpoczął on swoją działalność biznesową. W latach 90. pracował on nawet jako zawodowy nurek, wykonujący podwodne prace z użyciem ciężkiego sprzętu. Dziś sport ten traktuje głównie jako hobby, ale i na tym polu nie brak mu sukcesów. W 2005 roku Czarnecki, przemierzając pod wodą ponad 14 kilometrów korytarzy, pobił rekord świata w długości nurkowania jaskiniowego. W roku 2009 poprawił zaś własny wynik, tym razem przepływając 17 km.

Polscy biznesmeni często, jeśli czemuś się poświęcają, to na całego. Przykład? Solange Olszewska, założycielka firmy Solaris Bus & Coach, od wielu lat goszcząca na liście najbogatszych Polaków. Jej pasją jest ogrodnictwo. Pani Olszewskiej nie wystarczał jednak przydomowy ogródek, zatem założyła samowystarczalne ekologiczne gospodarstwo rolne. Dzięki temu cała rodzina żywi się praktycznie tylko tym, co sami wyprodukują.

Cechy prawdziwego biznesmena

Free time, czyli relaks zagranicznych biznesmenów

Również zagraniczni magnaci biznesu nie próżnują, jeśli chodzi o oryginalne zainteresowania i ciekawe pasje. Na przykład słynny David Rockefeller posiadał imponującą kolekcję chrząszczy, którą tworzył od dziesiątego roku życia. Zaś brazylijski miliarder Zero Freitas to prawdziwy meloman. Posiada on największą na świecie kolekcję płyt winylowych, liczącą, bagatela, kilka milionów sztuk. Freitas zatrudnia nawet kilkanaście osób, odpowiedzialnych za katalogowanie jego gigantycznych zbiorów, a przechowuje je w ogromnych hangarach. To dopiero pasja!

Pasja drogą do bogactwa

Wielu biznesmenów uważa, że pasja działa inspirująco i motywująco. Posiadanie odskoczni od pracy pozwala spojrzeć na sprawy z dystansu i dać odpocząć umysłowi. Nie muszą to być jednak tak ekstremalne zainteresowania, jak wyścigi rajdowe czy nurkowanie jaskiniowe. Można także... czytać książki. Lech Kaniuk, prezes sieci iTaxi oraz jeden z założycieli serwisu PizzaPortal twierdzi, że to właśnie podczas lektury niejednokrotnie wpada na ciekawe pomysły. Ponadto przedsiębiorca twierdzi, że natłok obowiązków nie jest w tym przypadku wymówką. Wykorzystuje on niemal każdą krótką chwilę przerwy w ciągu dnia, taką jak spacer z psem, przejazd metrem czy przerwa reklamowa podczas oglądania telewizji na lekturę, dzięki czemu udaje mu się przeczytać około pięćdziesięciu książek rocznie.

Wydaje się, że większość odnoszących sukcesy biznesmenów działa według takiego schematu. Posiadanie konkretnego hobby i wykorzystywanie wolnego czasu w sposób przemyślany i dobrze zorganizowany zapewnia lepszy odpoczynek, doskonałe samopoczucie i satysfakcję, co przekłada się także na pracę i życie rodzinne. Z tej mądrości korzysta też coraz więcej dużych firm, oferując swoim pracownikom ciekawe sposoby na spędzanie czasu wolnego, takie jak pakiety sportowe, wyjazdy i spotkania integracyjne, bilety do kina itp.

Stephen King zwykł mawiać, że nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym. Wiedzą o tym doskonale biznesmeni i wykorzystują swoje pasje do tego, aby zarabiać jeszcze więcej.

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *