Technologia

Jak zweryfikować nieznany numer telefonu

Redakcja dziennikpolski.com.pl
mar 25 2019

Dzwonią do nas codziennie najróżniejsze numery. Kiedy są to takie, które mamy zapisane w swoim telefonie, w jego pamięci – nie ma problemu. Dokładnie wiemy kto dzwoni i wiemy, czy chcemy z daną osobą rozmawiać, czy też nie. Jeśli jednak pojawia nam się numer nieznany, ciężko jest nam wtedy stwierdzić, czy mamy ochotę na taką rozmowę, którą oferuje nam rozmówca po drugiej stronie. Są to często telemarketerzy, którzy chcą nam zaproponować umowę na internet, nowy telefon, zaprosić nas na pokaz garnków czy darmowe skorzystanie z wizyty lekarskiej. Nie mamy na to często czasu, a ciężko jest dotrzeć do takich osób, aby po prostu nie zawracały nam głowy. Z pomocą przychodzi wtedy internetowa książka telefoniczna, w której możemy wyszukać dany numer (zobacz http://panoramaprzedsiebiorstw.pl/

Działa bardzo prosto – wyszukujemy w internecie taką „internetową książkę”, która nas interesuje, albo która spełnia nasze wszelkie wymagania, a następnie wpisujemy w ich wewnętrzną wyszukiwarkę numer, który do nas dzwonił i wciskamy przycisk „szukaj”. Wyświetla nam się ten numer, a pod spodem wszelkie oceny innych osób i ich komentarze. Pozwalają nam one zrozumieć jakiego rodzaju to są telefony – czy to telemarketerzy, głuche telefony, czy to numer pozytywny lub neutralny, a może jakaś konkretna firma. Możemy dzięki temu podjąć decyzję, czy decydujemy się na odebranie, czy jednak chcemy zignorować dzwoniącego i oszczędzić sobie nerwów. 

Możemy także wykorzystywać takie internetowe książki telefoniczne jak panoramę firm – to znaczy, że możemy sprawdzić daną firmę, wpisując ich numer telefonu do wyszukiwarki. 

Niektóre ze stron dają nam możliwość własnoręcznego dodawania numerów i opisywania ich, a następnie dodawania opinii – zarówno metodą „gwiazdek”, jak i krótkich uzasadnień, czyli komentarzy do danego numeru telefonu. 

Jest to działanie w pełni legalne i umożliwia odsianie dobrych numerów od tych niekoniecznie nam potrzebnych. Jeśli jednak jakieś telefony uporczywie do nas dzwonią, wręcz nękają nas, takie działanie należy zgłosić do odpowiednich służb, które się tym zajmą. 

Zobacz również stronę Biznesowy Atlas.

 

Udostępnij

Your email address will not be published. Required fields are marked *