Ostatnie wolne miejsca w szkołach policealnych - rozpoczęcie zajęć już od września

Redakcja dziennikpolski.com.pl
Pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników z wykształceniem kierunkowym, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie niezbędne do pracy w wyuczonym zawodzie. Świetnym sposobem na szybkie zdobycie praktycznych umiejętności, rozwinięcie pasji i podniesienie swoich kwalifikacji jest nauka w szkole policealnej.
Szkoły policealne – dla kogo?
Szkoły policealne to doskonała propozycja dla osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, uzupełnić swoje wykształcenie, podnieść kwalifikacje zawodowe czy wyróżnić się spośród konkurentów na rynku pracy.
Do szkoły zaocznej mogą zapisać się osoby pełnoletnie, które posiadają wykształcenie średnie, czyli ukończyły liceum ogólnokształcące, technikum lub liceum dla dorosłych.
Nauka w szkole policealnej – dlaczego warto?
Aby skorzystać z oferty szkół policealnych, nie trzeba mieć zdanej matury. Co więcej, zajęcia zwykle zaczynają się we wrześniu lub w lutym, w związku z czym można od razu po wakacjach przystąpić do nauki wybranego przez siebie zawodu.
Zaoczny tryb nauczania to bardzo duże udogodnienie szczególnie dla osób, które już pracują lub mają wiele innych obowiązków. W szkołach policealnych zajęcia odbywają się najczęściej jedynie w dwa weekendy w miesiącu, a sama nauka trwa zwykle 2-4 semestry (w zależności od wybranego kierunku).
Po zrealizowaniu przewidzianego programu kształcenia, każdy słuchacz otrzymuje dyplom ukończenia wybranego przez siebie kierunku lub podchodzi do egzaminu państwowego, organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Uzyskanie pozytywnego wyniku wiąże się z wręczeniem świadectwa MEN, potwierdzającego zdobytą wiedzę i kompetencje wymagane w danym zawodzie.
Szkoły policealne – kierunki
Obecnie najlepsze szkoły policealne oferują wiele atrakcyjnych kierunków (więcej informacji na ten temat można znaleźć np. na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne), których ukończenie zwiększa szanse na znalezienie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy.
Co ważne, oferowane programy kształcenia są ciekawe, odpowiadają zainteresowaniom słuchaczy, są aktualne i zorientowane na rozwijanie praktycznych umiejętności. W renomowanych szkołach zaocznych zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę (posiadającą nie tylko bogatą wiedzę, ale również doświadczenie zawodowe) w nowocześnie wyposażonych pracowniach.
Szkoły policealne oferują takie kierunki kształcenia, jak m.in.:
-
Dekorator wnętrz – w Polsce już od kilku lat prężnie rozwija się rynek mieszkaniowy. Właściciele swoich czterech kątów często poszukują specjalistów od aranżacji wnętrz. Na wykładach i warsztatach, słuchacze mogą poznać np. metody obróbki materiałów i tkanin, triki najlepszych światowych designerów czy praktyczne aspekty projektowania;
-
Grafika komputerowa – każdego dnia graficy komputerowi projektują logotypy, ulotki czy billboardy. Podczas zajęć słuchacze mogą nauczyć się rysować i tworzyć niebanalne grafiki za pomocą profesjonalnych programów komputerowych oraz wykonywać prace, związane z dalszym przetwarzaniem projektów (przygotowywanie do druku itd.);
-
Technik rachunkowości – obecnie Polska jest jednym z kluczowych centrów outsourcingowych usług rachunkowych w Europie. Ukończenie tego kierunku pozwala zdobyć atrakcyjną, stabilną i dobrze płatną pracę nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Co więcej, wiedza oraz kwalifikacje pozyskane podczas zajęć przydają się np. w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, a także w zarządzaniu domowym budżetem.
Inne przykładowe kierunki nauczania to:
-
Przedstawiciel medyczny,
-
Archiwista zakładowy,
-
Agent celny,
-
Administrator nieruchomości,
-
Konsultant ds. żywienia,
-
Menedżer artystyczny.
Ukończenie szkoły policealnej może pomóc nie tylko w zmianie zawodu czy zdobyciu satysfakcjonującej i ciekawej pracy, ale także w zwiększeniu wynagrodzenia na już zajmowanym stanowisku. Absolwenci szkół zaocznych są dobrze przygotowani do wykonywania zadań wymaganych przez pracodawców, ponieważ posiadają wszystkie niezbędne do tego celu umiejętności i kwalifikacje.
Materiał zewnętrzny
Zostaw komentarz