Najchętniej wybierane zapachy samochodowe
Redakcja dziennikpolski.com.pl
Nasz system sensoryczny składa się z kilku narządów zmysłów: wzroku, węchu, słuchu, dotyku i smaku. Zmysł węchu jest bardzo czuły i znacząco wpływa na nasze postrzeganie otaczającej rzeczywistości. Co więcej, za pomocą zapachów można podświadomie kontrolować swój nastrój, zachowanie, koncentrację uwagi, a jak się okazało, nawet próbować poprawić własne bezpieczeństwo na drogach.
Najchętniej wybierane zapachy samochodowe
Według badań zapachy mogą mieć pozytywny i negatywny wpływ na prowadzenia samochodu. Stosowanie „alarmujących” zapachów pomoże zachować czujność kierowców i jest zalecane zarówno dla tych, którzy amatorsko kierują pojazdami, jak i dla profesjonalistów (ciężarówek, taksówkarzy itp.). W trakcie badań stwierdzono, że najchętniej stosowane są zapachy mięty i cynamonu, które zwiększają czujność.
Jak wybrać intensywny i trwały zapach samochodowy?
Nieprzyjemny zapach może być obecny nie tylko w używanym aucie, ale także w zupełnie nowym. Na przykład nawet guma ma specyficzny zapach, który może powodować bóle głowy u kierowcy lub pasażerów. Aby pozbyć się irytującego zapachu, należy kupić zapachy samochodowe. Mimo wielu zalet odświeżaczy do samochodu niezwykle ważna jest możliwość ich wyboru. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie ma w tym nic skomplikowanego. Wszystkie zapachy samochodowe różnią się nie tylko marką, ale także kilkoma innymi kryteriami. Najważniejsze z nich to:
- - Rodzaj wypełnienia.
- - Rodzaje według celu;
Problem nieprzyjemnego zapachu najczęściej występuje w modelach niskiej jakości, gdzie system wentylacji jest nieefektywnie skonfigurowany, przez co często konieczna jest wymiana odświeżacza powietrza. Problem może jednak dotyczyć również samochodów nowych, ponieważ nawet wysokiej jakości części samochodowe mają specyficzny fabryczny zapach.
Jedną z ważnych właściwości odświeżaczy jest czas działania. To kryterium zależy bezpośrednio od wypełniacza. Najczęstsze rodzaje wypełnień to:
- - Żel
- - Granulat
- - Płyn.
- - Wkład naturalny.
Każdy wypełniacz ma swoje pozytywne i negatywne cechy. Każdy z tych zapachów możesz kupić poprzez sklep.motogo.pl.
Najchętniej wybierane zapachy
Większość zapachów żelowych składa się z plastikowego lub szklanego pojemnika, wieczka z kilkoma otworami oraz żelu, który odparowuje i rozprowadza zapach po całej kabinie.
Zalety:
- - Równomierne rozprowadzenie aromatu w całym samochodzie.
- - Żywotność - do trzech miesięcy.
- - Umiarkowana lotność.
- - Średnia cena.
Wady:
- - Jedyną istotną wadą jest podatność na temperaturę. Jeśli ta spadnie poniżej 0 stopni, istnieje ryzyko zamrożenia smaku.
Granulat to małe woreczki z zawartością w postaci granulek. Druga popularna nazwa granulowanych odświeżaczy to torebka-string.
Zalety:
- - Długi czas działania - od czterech miesięcy.
- - Wysoka skuteczność w walce z nieprzyjemnymi zapachami.
- - Minimalnie reagują na zmiany temperatury w kabinie i na zewnątrz samochodu.
Minusy:
- - Wysoki koszt.
Zasada działania odświeżaczy w płynie polega na odparowaniu aromatyzowanego płynu. Jedna z najpopularniejszych odmian wśród krajowych kierowców ze względu na masę zalet.
Zalety:
- - Bardzo łatwy w instalacji i obsłudze. Wystarczy przymocować do kanału powietrznego.
- - Istnieje możliwość regulacji przepływu aromatu, dzięki zaworowi mocy. Możesz zarówno zwiększyć wydajność, jak i całkowicie wyłączyć, gdy nikogo nie ma w samochodzie.
- - Utrzymywany w normalnej temperaturze może trwać nawet kilka miesięcy.
Wady:
- - Podatny na temperatury, to znaczy, gdy w otoczeniu jest zbyt gorąco, zaczyna szybciej parować, a poniżej 0 stopni może zamarzać.
Odświeżacze z naturalnym wkładem stosuje się wyłącznie naturalne wypełniacze o naturalnym aromacie. Umieszczone są w lnianych woreczkach. Szczególnie popularne są zioła o wyraźnym zapachu i ziarnach kawy naturalnej.
Zalety:
- - Produkty przyjazne dla środowiska.
- - Długotrwały efekt.
Wady:
- - Jeśli wybierzesz niewłaściwy naturalny wypełniacz, możesz uzyskać efekty uboczne. Na przykład migrena, pogorszenie samopoczucia, zmniejszona czujność i reakcja, działanie uspokajające.
Co jaki czas należy wymieniać zapachy?
Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi – kiedy zapach z odświeżacza staje się niewyczuwalny. Czas ten jest różny dla poszczególnych odświeżaczy, tak w zakresie ich wypełnienia, jak też marki danego zapachu samochodowego. Należy się tu kierować prostą i jasną zasadą. Im tańszy jest dany zapach samochodowy, tym zapewne będzie on mniej trwały. Wybór dobrej jakości odświeżaczy jest uzasadniony i w sensie ich wydajności i trwałości.
Zostaw komentarz